Cesedi asitle eritilmişti! Gıyabi cenaze namazı kılındı

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşayan halı fabrikası sahibi Nurhan Ör'den (56) 7 Kasım tarihinden itibaren haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ekiplerince Nurhan Ör'ün otomobili Gebze'de kanlı ve terk edilmiş halde bulundu. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince geniş çaplı soruşturma başlatıldı, bin saatlik kamera kaydı incelenerek olay aydınlatıldı.

Cinayetin detayları kan dondurdu

Olay, 7 Kasım tarihinde İstanbul Sultanbeyli'de meydana geldi. Nurhan Ör, lise yıllarından arkadaşı I.E. tarafından oto galeriye çağrıldı. Oto galeriye gelen Nurhan Ör, burada I.E., A.T. (56), C.A. (56), F.G (55), E.D. (33), B.T. (29) ve N.T. (61) isimli şahıslar tarafından darp edildi. Daha sonra halıya sarılan Nurhan Ör, otomobilinin bagajına konularak Kartepe ilçesindeki çiftlik evine getirildi. Ör'ün vücudu parçalara ayrılarak, asitle eritildi.

Cinayetin nedeni para meselesi

Polis ekiplerince gözaltına alınan 7 zanlı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 6'sı tutuklanırken 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cinayetin nedeninin para meselesi olduğu ortaya çıktı. Nurhan Ör ile I.E. arasında ticari ilişkiler bulunduğu, para meselesi sebebiyle cinayetin işlendiği kaydedildi.

Gıyabi cenaze namazı kılındı

Agah Ateş Mahallesi Tayyar Yıldırım Caddesi'nde bulunan Herke Merkez Camii'nde Nurhan Ör için cenaze töreni düzenlendi. Cesedi asitle eritilen Ör'ün tabutunun yer alacağı alana güller koyuldu. Ör'ün sevenleri, acılı ailesine taziye dileklerini iletti. Ör'ün eşi Başar, kardeşleri Serhan ve Erhan Ör ile yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Öğle namazının ardından Ör için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına, Eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt katıldı.

Erhan Ör: "Dostlarımıza daha çok ihtiyacımız olacak"

Namazın ardından güçlükle konuşan Erhan Ör, "Hepinizden Allah razı olsun her zaman yanımda oldunuz, bu kötü günümüzde de yanımızda olsun. Bundan sonra size daha çok ihtiyacımız var. Nurhan abimiz yerine dostlarımıza ihtiyacımız olacak" dedi.

Cinayetin detayları kan dondurdu

Doğa ile Buluşma: Kocaeli'deki Millet Göleti'nde Yepyeni Ekosistem Keşfi Doğa ile Buluşma: Kocaeli'deki Millet Göleti'nde Yepyeni Ekosistem Keşfi

Nurhan Ör'ün cesedi parçalara ayrıldıktan sonra asitle eritilmesi, olayın vahşetini gözler önüne serdi. Ör'ün yakınları, cinayetin faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Editör: Kader GÜL