Hamilton, Kanada'da iyi bir performans sergiledikten sonra Avusturya'da gerileme yaşadıklarını dile getirdi.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Çeyrek Finalde Polonya ile Karşılaşacak Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Çeyrek Finalde Polonya ile Karşılaşacak

Ana yarışta hem Hamilton hem de takım arkadaşı George Russell, aracın yol tutuşunda ve yolda kalmasında zorluk yaşadı. Hamilton, pist limitlerini ihlal ettiği için çeşitli cezalar aldı ve yarışı yedinci sırada tamamladı.

Hamilton, son iki yarışta podyum elde ettikten sonra Avusturya'da bu kadar yavaş olmalarına şaşırdığını söyledi. Ancak aracın hissiyatının geçen yıldaki gibi olduğunu belirtti ve bu nedenle büyük bir sürpriz olmadığını ifade etti.

"Araç, son iki yarışa göre kesinlikle farklıydı. Son iki yarışta çok daha iyiydik," dedi.

Pist limitleri konusunda da konuşan Hamilton, aracın arka tarafını kontrol etmekte zorlandıklarını ve dengeyi korumak için ön kanat kullanımını artırdıklarını söyledi. Ancak bu durumun lastiklerin kilitlemesine neden olduğunu ve son iki virajda sorun yaşadığını belirtti. Hamilton, "Onuncu viraja giderken her seferinde kayıyordum, hiçbir şey yapamıyordum," diye açıkladı.
Avusturya Grand Prix'sinden hayal kırıklığıyla ayrılan Mercedes pilotu Lewis Hamilton, aracın beklenmedik bir şekilde gerilemesine şaşırdığını ifade etti. Hamilton, Kanada'da iyi bir performans sergileyerek arka arkaya iki yarışta podyum elde ettikten sonra Avusturya'da bir adım geriye gittiklerini söyledi.

Ana yarışta hem Hamilton hem de takım arkadaşı George Russell, aracın yol tutuşunda zorluk yaşadı ve aracı yolda tutmakta güçlük çekti. Hamilton, pist limitlerini ihlal ettiği için çeşitli cezalar aldı ve yedinci sıradan start aldığı yarışı sekizinci sırada tamamladı.

Son iki yarışta podyum serisi sonlanan Hamilton, aracın geçen sezonki Avusturya Grand Prix'siyle benzer bir hissiyat verdiğini ancak bu kadar yavaş olmalarına şaşırdığını dile getirdi. Aracın son iki yarışa kıyasla kesinlikle farklı olduğunu belirten Hamilton, son iki yarışta çok daha iyi bir performans sergilediklerini ifade etti.

Pist limitleri konusuna da değinen Hamilton, aracın arkasını kontrol etmekte zorlandıklarını ve dengeyi korumak için ön kanat kullanımını artırdıklarını söyledi. Ancak bu değişikliklerin sonucunda lastikleri kilitlemekten kaçınamadığını ve özellikle son iki virajda sorun yaşadığını belirtti. Hamilton, onuncu viraja giderken sürekli kayma yaşadığını ve bu durum karşısında yapabileceği bir şey olmadığını ifade etti.

Hamilton, Avusturya Grand Prix'sindeki performanslarının kendisi ve takım için beklenmedik bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyerek araştırılması gereken sebep konusunda herhangi bir cevabı olmadığını belirtti.

Editör: Kader GÜL