Genç bir adam olan 25 yaşındaki Liam Brown Dorset'teki bir çiftlikte meydana gelen cinsel istismar vakasıyla ilgili olarak mahkemeden çıkarıldı. Olay kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve toplumun geneline yol açtı. Raporlara göre Brown gizlice bir çiftliğe girdi ve burada bulunan yeni güvenlik kameraları tarafından tespit edildi. Çiftçiler kameralar sayesinde Brown'un bir ineğe yönelik cinsel istismarda bulunduğunu gözlemledi ve hemen polise ihbarda bulundular.

Şırnak'ta Asayiş ve Kaçakçılık Operasyonlarında 45 Şüpheli Yakalandı, 3'ü Tutuklandı! Şırnak'ta Asayiş ve Kaçakçılık Operasyonlarında 45 Şüpheli Yakalandı, 3'ü Tutuklandı!

Hayvana Acı Çektirme Suçu İle Yargılanıyor

Olayın ardından alınan DNA örnekleri cinsel istismarın Haziran 2022 tarihindeki rolünü doğruladı. Brown Poole Sulh Ceza Mahkemesi'nde hayvana cinsel istismar ve hayvana acı çektirme suçlamalarını kabul etti. Mahkemede bu tür korkunç suçların ciddiyetini vurgulayarak Brown'un hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Davanın sonucu olarak dosya daha geniş yetkileri olan Bournemouth Kraliyet Mahkemesi'ne taşındı.

Önce İnkâr Etti

İngiliz Savcı Charles Nightingale çiftlik sahiplerinin güvenlik önlemleri hakkında şüphelenmesinin ardından ortaya çıkacağını açıkladı. Aynı zamanda Brown'un çiftçi ailesi tarafından çocukluk döneminden beri tanındığını ve bu nedenle şaşırtıcı bir durum olduğunu belirtti. Mahkemeye katılan Brown'un daha önce suç kaydının olmadığını ve olaydan bu yana çiftliğe yaklaşmadığını ifade etti. Çiftlik adamlarının Brown'un çiftliğe yaklaşmasına izin vermediği ve arazilerine yaklaşmadığı bildirildi.

22 Eylül’de Dava Sonuçlanacak

Dava suçun ciddiyeti nedeniyle kraliyet mahkemesine taşındı. Mahkeme önerileri Brown hakkında cezanın verileceğini verilebileceğini ve yüksek cezalardan biri olabileceğini belirtti. Brown Kriminal hükmü 22 Eylül tarihinde açıklanacak. Mahkeme işlem sonucu, suçun ciddiyeti ve toplumun adalet koşulları göz önünde bulundurularak şekillenecektir. Verilecek ceza sadece suçluların bireysel eylemleri için değil aynı zamanda toplumun değerlerine karşı işlenen bir suçun yarattığı etkiyi de yansıtmalıdır. Toplumun bu tür olaylara tepkisi aynı zamanda hukuk sisteminin ve toplumsal güvenliğinin sorgulanmasına neden olabilir. Bu tür suçlarla mücadelede hukuk yanı sıra toplumsal bilgilerin eğitim ve bilinçlendirmenin da büyük önemi taşıdığı bir gerçektir.