Ahmet Hakan Arıkan Adana İl Emniyet Müdürü Olarak Atandı! Ahmet Hakan Arıkan Adana İl Emniyet Müdürü Olarak Atandı!

Adana'da, kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ümmet Taylan S., polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün "Balyoz" timi, uyuşturucu suçundan aranan şüpheliyi durdurmak için harekete geçti. Ancak Ümmet Taylan S., polis memuruna çarparak kaçmaya çalıştı. Bu sırada yaralanan polis memuru, şüphelinin aracının lastiklerine ateş edilerek durduruldu.

Olayda yaralanan polis memuru sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılırken, şüpheli Ümmet Taylan S. ve yolcu konumundaki S.Ö. polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Şahısların üzerinde yapılan aramada, Ümmet Taylan S.'nin ruhsatsız bir tabanca bulundurduğu tespit edildi. Hükümlü Taylan S. ve S.Ö., polis merkezine götürüldü.

Ümmet Taylan S.'nin, "Kasten öldürmeye teşebbüs, yağma" gibi 20 adet suç kaydı bulunurken, S.Ö. ise "Kasten öldürmeye teşebbüs, ruhsatsız silah taşıma" gibi 11 suç kaydına sahipti. Olayın ardından Adana'da geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Yaşanan bu olay, polisin etkin müdahalesi ve hızlı hareketi sayesinde kontrol altına alındı. Hükümlünün kaçma girişimine karşı gösterilen güvenlik önlemleri, şehirdeki suçla mücadelede polisin kararlılığını vurguluyor. Yaralı polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Adana Emniyeti, bu tür vakalara karşı anında müdahale ve etkili koordinasyonla suçluların adalete teslim edilmesine devam ediyor.

Editör: Çetin KEYDAL