Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte Ardahan'da Millet Buluşması'nda yurttaşlara seslenen CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Onlar beşli çetelere çalışıyor, ben halka çalışacağım" dedi. Sizden bir şey istiyorum diyen Kılıçdaroğlu, "Oy kullanmaya giderken elinizi vicdanınıza koyun" ifadelerini kullandı.
  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Ardahan'da Millet Buluşması'nda yurttaşlarla bir araya geldi. Çavuşoğlu'ndan sert tepki Şarlatanlar yine sahnede (6)MANSUR YAVAŞ: SANKİ BİZ UZAYDAN GELDİK
İlk olarak yurttaşlara hitap eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş şu ifadeleri kullandı:

Sinan Ateş Suikastı Davasında Tahliye Kararı: 10 Sanık Serbest Bırakıldı Sinan Ateş Suikastı Davasında Tahliye Kararı: 10 Sanık Serbest Bırakıldı

Ankara'da 200 bin aileye 16-17 aydır et parası yatırıyoruz. O parayı başka yerde harcayamıyor. 2 yıldır 200 bin aileye 3'er aylık mühletlerle doğal gaz parası yatırdık. Hükümet Karadeniz doğal gazını, Mayıs ayını beklemiş. Mayıs ayında ne kadar yanar bilmem.

Nefret, ayrıştırıcı siyasetin sonu geldi. 6 parti yan yana geldi. Millet İttifakı dendiği zaman TV’ye çıkan 'Bunlar illet, bunlar zillet'  diyorlar. Sanki biz uzaydan geldik veya düşmanız. Anlamıyoruz bu dil neyin nesi böyle. Halbuki biz seçimi kazanacağız asla ve asla zafer kazanmış olmayacağız, karşımızda düşman yok. Bugüne kadar ağzından Cumhur İttifakı’na, kendisine oy vermeyenlere tek bir incitici sözü olmayan CHP Genel Başkanı, 13. Cumhurbaşkanımız inşallah Çankaya Köşkü’ne oturacak ve bu ayrımcı dil bitecek."

EKREM İMAMOĞLU: BİR AVUÇ İNSANIN DÖNEMİ BİTSİN
Mansur Yavaş'ın ardından kürsüye Ekrem İmamoğlu çıktı.
 
Ekrem İmamoğlu, "Ardahan'ın ihmal edilmiş her noktasını biliyoruz. Akrabalarınızla Esenyurt'ta, Beylikdüzü'nde bir aradayım. Ardahan'ın her noktaya bağlantısı olmalı, Kars tren yoluyla bağlantısı olsa, Karadeniz bağlantı yolunu bitirsek kötü mü olur? Ardahanlılar göç etmek zorunda kalmaz.
 
Ardahan da, Türkiye de İstanbul da kazanacak. Ben zaten buraya sizin emmoğlunuz, arkadaşınız, kardeşiniz, gençlerin ağabeyi olarak geldim." 
KILIÇDAROĞLU: ONLAR BEŞLİ ÇETE'YE ÇALIŞIYOR, BEN HALKA ÇALIŞACAĞIM
İmamoğlu'nun ardından kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:
 
Adalet ya gelecek ya gelecek. İki belediye başkanımız da konuştu. İstanbul'a ve Ankara'ya hizmet veriyorlar. Şimdi onlarlar beraber bütün Türkiye'ye hizmet edeceğiz. Büyük beklentileriniz var biliyorum. Ardahan'ın terminali bile yoktu. Şimdi tüm araçlarınız var. Demek ki halka hizmet verirseniz Ardahan'ı da kalkındırırsanız, Türkiye'yi de kalkındırırsınız.

Ben sizden bir şey istiyorum. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun, kul hakkı yiyene oy vermeyin.  Köy okulların tamamını açacağım.  Ardaha söz, sahra tüneli gelecek. Ardahan söz, Doğu Ekspresi'nin son durağı Ardahan olacak.  Ardahan söz, hayvanlarınızın aşısı hiç bir ücret alınmadan yapılacak. Bu bölgeyi özel ekonomi bölgesi ilan edeceğiz.

Editör: Kader GÜL