İsrail'in Abluka Altındaki Gazze'ye Saldırıları Devam Ediyor: ABD'den Son Açıklama İsrail'in Abluka Altındaki Gazze'ye Saldırıları Devam Ediyor: ABD'den Son Açıklama

Havadan ve karadan saldırı saldırılarında başta hastaneler olmak üzere çok sayıda sivil vuruluyor. Gece boyunca yaşanan acımasız saldırılarda Şifa ve Endonezya hastaneleri de hedef alındı. Ölü olan 11 binin üzerine çıktığı tahmin edilirken, yaralı nakilleri tamamen durma noktasına geldi. Dünya’nın gözü önünde yaşanan katliamlar devam ediyor.

Netanyahu'ya Tepkiler Sürüyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun katliama yaptığı alçakça açıklama ise dağıtım verici bir gerçeği daha ortaya koydu. Bu korkunç olayların yaşandığı süreçte Netanyahu'nun insani değerlere uymayan bu sözlerine, uluslararası kamuoyunda büyük tepki geldiğine dikkat çekildi. Gazze'deki bu trajik durumun göz önünde seren haberler, dünya çapında barış ve adil bir çözüm çağrılarını beraberinde getirirken, insanlık adına büyük bir vicdan sınavı olarak değerlendiriliyor.

İnsanlık Dışı Saldırılar İsrail, Çaresiz Sivilleri Hastaneleri Yıkıyor

İsrail'in Gazze Şeridi'nde sivilleri hedef alan acımasız saldırıları, dün gece de devam etti. İnsanlık dışı saldırılarda başta hastaneler olmak üzere çok sayıda sivil alan, İsrail uçakları ve toplarla birleşerek havadan ve karadan vuruldu. Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, Şifa ve Endonezya hastanelerinin bölgeleri ile Gazze'nin mahallelerde ve Eş-Şati Mülteci Kampı'nda sivillerin yaşadığı evler hedef alındı. İsrail ordusu, Gazze'nin mevcutki Han Yunus'un Filistinlilere zorla göç ettiği bir vuruş yaptı.

İnsanlık Suçu İsrail, Çaresiz Sivilleri Hedef Almaya Devam Ediyor

Gazze'deki Filistin İçişleri Bakanlığı açıklamasında, Han Yunus'un katıldığı ki Absan el-Cedide beldesinde yaşayan Şahin ailesine ait bir evin İsrail hava saldırısına maruz kaldığı bildirildi. Bu vahşi saldırılar, uluslararası toplumda büyük bir infial yaratırken, Filistinli sivillerin çaresizliği ve dağılmaları bir kez daha gözler önünde seriliyor. Gazze Şeridi'nde sivilleri hedef alan şiddetli saldırıları, dün gece boyunca devam etti. İnsanlık dışı bu saldırılarda özellikle hastaneler olmak üzere birçok sivil bölge, hem havadan hem de karadan İsrail uçakları ve top birlikleri tarafından vuruldu.