Kaza anları güvenlik kamerasına yansıdı

İstanbul'da Kanlı Kardeş Cinayeti: Merve K. Hayatını Kaybetti İstanbul'da Kanlı Kardeş Cinayeti: Merve K. Hayatını Kaybetti

Kaza anları, D-100 yan yol Beylikdüzü istikametinde bulunan bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, ambulans hızla geldiği ve durakta bekleyen İETT otobüsüne çarptığı görülüyor. Ambulansın ardından gelen otomobil de kazaya karışıyor.İstanbul Avcılar'da Ambulans Kazası, 1 Yaralı (1)Görüntülerde, ambulansın saatte yaklaşık 100 kilometre hızla geldiği tahmin ediliyor. Ambulans, İETT otobüsünün arkasındaki otomobili sollamak için şeritten çıkıyor ve durakta bekleyen İETT otobüsüne çarpıyor. Çarpmanın etkisiyle ambulans savrularak, sol taraftan gelen otomobile çarparak durabildi.

Kaza anında ambulansta bulunan sağlık personeli Fatih Karabalık, aracın içerisinde sıkıştı. Çevredeki vatandaşların yardımı ile sıkıştığı yerden çıkarılan Karabalık, olay yerine gelen sağlık ekiplerince ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı.

Kaza anında İETT otobüsü içerisinde bulunan bazı yolcular, korku dolu anlar yaşarken, yolcuların bazıları ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

Kaza nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu

Kaza nedeniyle D-100 yan yol Beylikdüzü istikameti trafiğe kapandı. Kaza nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu.

Kazanın ardından olay yerine gelen polis ekipleri, kaza ile ilgili inceleme yaptı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kazanın nedenleri

Kazanın nedenleri henüz tam olarak belirlenemedi. Ancak, ambulansın hızının fazla olması ve ambulans şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesinin kazaya neden olduğu tahmin ediliyor.

Kazanın sonuçları

Kazada sağlık personeli Fatih Karabalık hafif yaralandı. İETT otobüsü içerisinde bulunan bazı yolcular da hafif sıyrıklarla atlattı. Kaza nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu.İstanbul Avcılar'da Ambulans Kazası, 1 Yaralı (2)Ambulanslar, acil durumlarda yol verme hakkına sahip olsalar da, hız kurallarına uymak zorundadırlar.
Ambulans şoförleri, direksiyon hakimiyetini kaybetmemek için dikkatli ve tedbirli olmalıdırlar.
Trafikte dikkatli ve tedbirli olmak, kazaların önlenmesi için önemlidir.

Editör: Kader GÜL