İşte detaylar! İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, 8 Uzman Yardımcısı ve 8 İdari Personel alımı yapacak. Başvuru tarihi sonu 3 Ekim 2023. Sınava katılmak için adayların aşağıdaki genel şartları sağlamaları gerekmektedir.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, ertelemiş veya muaf olmak.

c) 18 yaşını doldurmuş olmak.

d) 01/01/2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 ve sonrası doğumlu adaylar).

Volvo, AB'nin Çinli Araçlara Ek Vergi Kararına Tepki Gösterdi Volvo, AB'nin Çinli Araçlara Ek Vergi Kararına Tepki Gösterdi

e) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

f) Belirli suçlardan mahkum olmamak.

g) Görevini engelleyecek bir özrü olmamak.

h) Önceki iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanunu'nun 25. maddesinin (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmemiş olmak.

i) Emekli olmamak.

Başvuru Şartları

a) Uzman Yardımcısı pozisyonu için, belirtilen bölümlerden mezun olmak ve Yabancı Dil Sınavından en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından belirlenen eşdeğer puanı almış olmak.

b) İdari Personel pozisyonu için, belirtilen bölümlerden mezun olmak ve Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) en az 70 puan almış olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

İş Talep Formu (Genel Sekreterliğin web sitesinden temin edilecek)

·        T.C. kimlik numarası beyanı

·        İki adet vesikalık fotoğraf

·        Öğrenim diploması fotokopisi veya Barkodlu Mezuniyet belgesi

·        Barkodlu KPSS Sınav Sonuç Belgesi

·        Yabancı Dil Sınavı sonucunu gösterir barkodlu belge

·        Barkodlu Adli sicil belgesi

·        Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için)

·        Güncel özgeçmiş (CV)

Diğer Hususlar

Başvurular en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere puan sırasına göre değerlendirilecek ve kontenjan dört katı kadar aday sınava çağrılacaktır.

Başvuruların son tarihi olan 3 Ekim 2023 tarihine kadar eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Geç gelen veya eksik belgelerle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Her aday sadece bir kadroya başvurabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların hiçbir başvurusu işleme konulmayacak ve iptal edilecektir.

Sınav ve Değerlendirme

Başvuran adaylar arasından en yüksek puan alan adaylara göre sıralama yapılacak. Kontenjanın dört katı kadar aday sınav için çağrılacak. Sınavı kazanan adaylardan belge asılları talep edilecektir.

Başvuru Süreci

Başvurular, ilan edilen tarihe kadar Genel Sekreterliğin evrak kayıt birimine şahsen veya posta yoluyla yapılmalıdır. Posta ile gönderilen başvuruların gecikmeleri dikkate alınmayacak ve son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

Bu bilgiler, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen personel alımı ile ilgili temel detayları içermektedir. Başvuruları yapmadan önce ilanın resmi kaynaklardan doğrulandığından emin olmanız önemlidir ve belirtilen tarihleri takip etmelisiniz. Başvurunuzda gerekli belgeleri eksiksiz olarak sunmaya özen göstermelisiniz. Başarılar dilerim!