FEDEX Kargo Uçağı İstanbul Havalimanı'nda Acil Durum İnişi Yaptı FEDEX Kargo Uçağı İstanbul Havalimanı'nda Acil Durum İnişi Yaptı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy Kılıçali Paşa Mahallesi’nde gece saatlerinde motosikletli saldırganlar bir kafeye doğru defalarca ateş etti. Saldırganlar, ateş açtıktan sonra hızla olay yerinden kaçtı. Bu sırada kafedeki müşteriler büyük bir korku ve panik yaşadı, ne yapacaklarını bilemeyip saklanmaya çalıştı. Neyse ki, bu olayda şans eseri ölen veya yaralanan olmadı.

Olayın hemen ardından, işletme sahibinin ihbarıyla güvenlik güçleri hızlı bir şekilde olay yerine geldi. Polis ekipleri, kafenin çalışanlarının ifadesini aldı ve çevredeki güvenlik kameralarını detaylı bir şekilde inceledi. Güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler, saldırganların kimliğini belirlemede önemli bir rol oynadı.

Saldırganların yakalanmasında ise sosyal medya paylaşımları kritik bir ipucu sağladı. İki grup halinde keşif yapan saldırganlar, olaydan önce ve sonra sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar sayesinde tespit edildi. Polis ekipleri, bu paylaşımlar aracılığıyla saldırganların yerini belirledi ve harekete geçti.

Yapılan titiz çalışmalar sonucunda, saldırganların saklandığı rezidans belirlendi ve adrese baskın düzenlendi. Bu baskında, saldırıyla bağlantılı 3 zanlı da saklandıkları dairede yakalandı. Yakalanan zanlıların birçok suçtan sabıka kaydı olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Çetin KEYDAL