Türkiye’de yarın yapılacak 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi için sandıklar kuruldu, hazırlıklar tamamlandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, hazırlıkların tamamlandığı Avcılar Leyla Bayram İlkokulu'nda oy kullanacak seçmen sayısı Türkiye'deki 922 ilçeden 359'unun nüfusundan daha fazla.

Oy kullanacak kişi sayısı 359 ilçeden fazla 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde İstanbul Avcılar’da 877 sandıkta 302 bin 280 seçmenin oy kullanması bekleniyor.İstanbul'da Rekor Oy Kullanımı! (2)

İlçede en fazla seçmen sayısı Anadolu’dan yoğun göç alan Yeşilkent Mahallesi'nde bulunuyor.

Yeşilkent Mahallesi'ndeki Leyla Bayram İlkokulu içindeki ana okulu da dahil 4 bin 400 öğrencinin eğitim gördüğü 66 derslikten 55’ine oy sandıkları ve kabinleri yerleştirildi.

Leyla Bayram İlkokulu’ndaki 55 sandıkta toplam 19 bin 249 seçmen oy kullanabilecek. Vatandaşların okul sınıflarında oy kullanacağı kabin bölümleri ve sandıklar kuruldu.

Görevliler yarınki seçim için oy kullanılacak sandık numaralarını kapılara astı.

TÜİK verilerine göre Avcılar’da bulunan okulun Türkiye’de en kalabalık seçmene sahip okullar arasında ilk sıralarda olduğu belirtildi.

TEM Otoyolu'nda Kazada 1 Kişi Hayatını Kaybetti TEM Otoyolu'nda Kazada 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Bu okuldaki kayıtlı seçmen sayısı, Türkiye’deki 922 ilçeden 359’unun nüfusundan daha fazla.

Bu nedenle Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede önlem alırken, siyasi parti gözetmenleri de yoğun olarak bulunacak.

Evet, Türkiye’de yarın gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimi için son hazırlıklar tamamlandı. İstanbul Avcılar’da bulunan Leyla Bayram İlkokulu'nda oy kullanacak seçmen sayısı, Türkiye'deki 922 ilçeden 359'unun nüfusundan daha fazla. Bu durum, seçimin öneminin ve katılımın ne kadar yüksek olacağının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

İlçede en fazla seçmen sayısına sahip olan yer Anadolu’dan yoğun göç alan Yeşilkent Mahallesi. Bu mahallede bulunan Leyla Bayram İlkokulu, içindeki ana okulu da dahil olmak üzere 4 bin 400 öğrencinin eğitim gördüğü 66 derslikten 55’ine oy sandıkları ve kabinleri yerleştirildi. Bu, seçmenlerin rahat ve güvenli bir şekilde oy kullanabileceği anlamına geliyor.

Leyla Bayram İlkokulu’nda toplam 55 sandıkta 19 bin 249 seçmen oy kullanabilecek. Okul yönetimi, vatandaşların oy kullanacağı sınıflarda gerekli düzenlemeleri yaparak seçime hazır hale getirdi. Ayrıca, oy kullanılacak sandık numaraları da kapılara asıldı, böylece seçmenler kolayca oy kullanabilecek.İstanbul'da Rekor Oy Kullanımı! (3)İstanbul'da Rekor Oy Kullanımı! (3)

TÜİK verilerine göre, Avcılar’daki bu okul Türkiye genelinde en kalabalık seçmene sahip okullar arasında yer alıyor. Kayıtlı seçmen sayısı, Türkiye’deki 922 ilçeden 359’unun nüfusundan daha fazla. Bu durum, seçim günü bölgede yoğun bir katılım ve hareketlilik olacağının işareti olarak görülüyor.

Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, seçim günü için gerekli önlemleri alırken, siyasi parti gözetmenleri de bölgede yoğun olarak bulunacak. Bu sayede, seçim sürecinin düzenli ve güvenli bir şekilde geçmesi sağlanacak.