Emekli Askerlere Konuşma Yasağı Kaldırıldı Emekli Askerlere Konuşma Yasağı Kaldırıldı

Diyarbakır İyi Parti Krizinde Son Gelişmeler

Dün yaşanan İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu'nun istifası sonrasında, Diyarbakır İyi Parti'de büyük bir kriz patlak verdi. İşte detaylar:

İl Başkanı ve 17 İlçe Başkanı Topluca İstifa Etti!

Diyarbakır İyi Parti İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu, ilçe başkanları ve şaşırtıcı bir şekilde 12 bin 750 parti üyesi, parti yönetiminden topluca istifa ettiklerini duyurdu.

Salim Ensarioğlu'nun Sözleri Krizi Tetikledi

İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu'nun "Şeyh Said değerimizdir" açıklamaları parti içinde tartışmalara neden oldu. Bu sözler, özellikle sosyal medyada gündem yaratırken, Ensarioğlu'nun istifası kaçınılmaz hale geldi.

Vecdin Ensarioğlu: "Hür ve Müstakil Görüşlere Tahammül Edemeyen Bir Parti"

Vecdin Ensarioğlu, yaptığı açıklamada, son günlerde bakanlarına yönelik yapılan haksız ithamlara dikkat çekerek, partilerinin hür ve müstakil görüşlere tahammül edemediğini belirtti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Şeyh Said'in adının verildiği bir bulvara karşı toplumun olumlu tepkisini hatırlatan Ensarioğlu, partisinin bu olumlu duruşa tahammül edemediğini ifade etti.

"Salim Ensarioğlu Olmadan Varlığımız Söz Konusu Değil"

Vecdin Ensarioğlu, babası Salim Ensarioğlu'nun olmadığı bir yerde parti varlıklarının söz konusu olamayacağını belirtti.

Diyarbakır İyi Parti krizi, partinin iç dinamikleri üzerinde derin etkiler bırakacak gibi görünüyor. Salim Ensarioğlu'nun istifasıyla başlayan bu kriz, partinin geleceği konusunda belirsizlik yaratmaktadır. İlerleyen günlerde yaşanacak gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Editör: Kader GÜL