İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir servis şoförü olan 63 yaşındaki Mehmet Y., yol vermeme nedeniyle başlayan tartışmada üç motokurye tarafından öldüresiye dövüldü. Olay, İnönü Caddesi'nde meydana geldi. Servis aracının sürücüsü Mehmet Y. ile Yemeksepeti motokuryeleri arasında başlayan tartışma, kısa sürede şiddete dönüştü. Çevredeki diğer motokuryelerin de katılımıyla yaşlı şoför, üç motokuryenin saldırısına maruz kaldı.

Olay, cep telefonu kamerasına yansıdı ve görüntülerde yaşlı şoförün aracından inerek saldırganlar tarafından darp edildiği anlar net bir şekilde görülebiliyor. Çevre esnaf ve vatandaşlar müdahale etmeye çalıştı ancak saldırı devam etti. Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, saldırgan motokuryelerin Mehmet Y.'yi darp etmeye devam ettiği, diğer vatandaşların ise saldırganları uzaklaştırmaya çalıştığı görülüyor.

Polis ekipleri, ihbar üzerine olay yerine gelerek saldırgan motokuryeleri, Ahmet T., Erkal Ç. ve Murat C.Ö.'yü gözaltına aldı. Yaralı servis şoförü ise ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Mehmet Y., saldırganlardan şikayetçi oldu ve şahısların da kendisinden şikayetçi oldukları öğrenildi. Çevredeki esnafın motokuryelerden rahatsız olduğu ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

AK Parti İzmir İlçe Adayları Açıklandı! Adaylar Kimlerdir? AK Parti İzmir İlçe Adayları Açıklandı! Adaylar Kimlerdir?

Olayın, trafikte yaşanan gerginliklerin şiddete dönüşme potansiyelini göstermesi, güvenlik önlemlerinin önemini bir kez daha gündeme getiriyor. Şehir trafiğinde yaşanan bu tür olaylar, trafik kurallarına uyulması ve gergin durumların yetkililere bildirilmesi konusunda toplumun duyarlılığını artırma gerekliliğini ortaya koyuyor.

Editör: Seniha BESLER