İltihaplı Romatizma ve Termal Tedavi İltihaplı Romatizma ve Termal Tedavi

Ameliyatın "bikini tüp mide ameliyatı" olarak da adlandırılmasının nedeni, vücutta herhangi bir iz bırakmamasıdır. Standart tüp mide ameliyatında karın ön duvarında 1 cm'yi geçmeyen 4 veya 5 açıklık bulunurken, bikini tüp mide ameliyatında biri göbek deliğinde, diğer açıklıkların ise bikini çizgisinde olması nedeniyle görünür bir yara izi olmaz.

Bu ameliyat her obezite hastası için uygulanabilecek bir seçenek değildir. Özellikle yara iyileşmesi zor olan hastalar için uygun bir seçenek olarak öne çıkar. Ayrıca, ameliyat sonrasında rahatsız edici bir iz olmasını istemeyen genç hastalar da bu yöntemi tercih edebilir. Ayrıca, ameliyatın gerçekleştirilmesi tecrübe gerektiren bir yöntemdir çünkü mide alt karın bölgesinden ulaşılacak şekilde cerrahi yapılır.

Ameliyat sırasında giriş bölgesi bikini çizgisinde olmakla birlikte cerrahi çalışma sahası tamamen farklı bir noktadadır.

Ameliyat sonrasında hastalar genellikle 12 ila 18 ay içinde ideal kilolarına ulaşırlar. Ancak bu noktada önemli olan, hastanın yeni hayat tarzına tam adapte olmasıdır. Bu adaptasyon sürdürülebilir kilo kaybını ve bunun korunmasını sağlar.

Editör: Kader GÜL