Jordan Thompson, VakıfBank forması giyen ABD'li voleybolcu olarak bu sezon hedeflerini, Türkiye'deki voleybol ilgisini, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nı, günlük yaşamını ve Türk mutfağına olan ilgisini paylaştı.

YAZAR SPOR: Sporda Gelişmeler, Maçlar ve Transferler YAZAR SPOR: Sporda Gelişmeler, Maçlar ve Transferler

VakıfBank, sezon başında Fenerbahçe'yi yenerek Kadınlar Şampiyonlar Kupası'nı kazandı. Thompson, bu zaferin ardından takımın büyüme döneminde olduklarını ve birlikte çalışarak bütün kupaları kazanmak istediklerini belirtti. VakıfBank'ta oynamanın getirdiği baskıyı kötü değil, ayrıcalık olarak gördüğünü ifade etti.

Eczacıbaşı ile oynayacakları derbi müsabakası için heyecanlı olduklarını belirten Thompson, her iki ekibin de birbirine karşı güçlü olduğunu ifade etti. Ancak sezonun daha başında olduklarını ve her şeyin henüz başlamakta olduğunu vurguladı.

VakıfBank'a transfer olmanın kendisi için büyük bir şans olduğunu belirten Thompson, Giovanni Guidetti ile çalışmayı çok istediğini ve onun teknik anlamda kendisine değerli geri dönüşler verdiğini söyledi. Takım arkadaşları Ali Frantti ve Chiaka Ogbogu ile aynı takımda oynamak için heyecan duyduğunu belirtti.

Türk voleybolunun her geçen gün büyüdüğünü ve genç jenerasyonun voleybola olan ilgisinin harika bir gelişme olduğunu ifade eden Thompson, VakıfBank'ın genç oyunculara yatırım yapan özel bir kulüp olduğunu ve milli takımın dünya çapında başarılarının da Türk voleybolunu büyüttüğünü belirtti.

VakıfBank'ta daha önce forma giyen Paola Egonu ve Isabelle Haak'ın ardından oynamak için heyecanlı olduğunu ifade eden Thompson, kendi oyun tarzının farklı olduğunu söyledi ve bu tarihi güçlü kulüpte başarılar kazanmak için geldiğini vurguladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın muhteşem bir yaz geçirdiğini belirten Thompson, eğer olimpiyatlarda Türkiye ile karşılaşırlarsa bu muhteşem bir maç olacağını söyledi.

İstanbul'da antrenmanlar ve maçların dışında zamanının çoğunu kafelerde oturarak, arkadaşlarıyla yemek yiyerek ve vintage alışveriş yaparak geçirdiğini paylaştı.

Editör: Kader GÜL