Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, görevinden ayrıldığını duyurdu. Timur, uzun süredir devam eden iftiralar nedeniyle bu kararı aldığını belirtti.

"Başkanımıza Şampiyonluktan Önce Bildirdim"

Erden Timur, şampiyonluktan bir ay önce başkanına yönetimde olmak istemediğini ilettiğini söyledi. Şampiyonluk yarışında böyle bir açıklama yapmanın imkansız olduğunu belirten Timur, bu süreçte susmanın en doğru karar olduğunu ifade etti.

YAZAR SPOR: Sporda Gelişmeler, Maçlar ve Transferler YAZAR SPOR: Sporda Gelişmeler, Maçlar ve Transferler

Sosyal Medya Üzerindeki Baskılar

Timur, sosyal medyada yayılan iftiralar ve eleştiriler karşısında susmanın kendisi için zor olduğunu ancak Galatasaray'ın çıkarları için bu yolu seçtiğini vurguladı. "13-14 aydır devam eden planlı iftiralara dayanma sebebim Galatasaray'dır," dedi.

"Kan Kustum, Kızılcık Şerbeti İçtim"

Sponsorlukla ilgili eleştiriler karşısında zorlandığını belirten Timur, 40 milyonluk sponsorluk anlaşması imzaladığını ancak iftiraların durmadığını ifade etti. "Bir yıl boyunca kan kustum, kızılcık şerbeti içtim," diyerek yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Galatasaray'ın En Büyük Sorunu Nedir?

Erden Timur, Galatasaray'ın en büyük sorununun şampiyonluk değil, kulübe zarar veren kötü siyaset olduğunu söyledi. "Galatasaray her ivme kazandığında bu kötü siyasetle karşı karşıya kalıyor," dedi.

Mevlana'dan Alıntı

Sustum, kahrından susuyor dediler. Biraz konuştum, zehrini kusuyor dediler." İnsan vicdanından eminse ne dendiğinin önemi yoktur.

Icardi Hakkında

Mauro Icardi hakkında da konuşan Timur, onun özel bir insan olduğunu ve aralarındaki ilişkinin samimi olduğunu belirtti. "Önemli bir teklif gelirse bilemem, ancak Icardi'nin benimle birlikte kalacağını düşünüyorum," dedi.

Başkan Adaylığı Hakkında

Erden Timur, başkan adaylığı konusunda kesin bir şey söyleyemeyeceğini belirtti. "Her Galatasaray taraftarı bunu ister, ancak şu an için böyle bir planım yok," diye ekledi.

Bu haber, Galatasaray camiasında büyük yankı uyandırdı. Timur'un istifası sonrası kulübün geleceği merakla bekleniyor.

Editör: Kader GÜL