Yıldız Tilbe, Konserinde Mezar Üzerine Çıkmak İstedi! Yıldız Tilbe, Konserinde Mezar Üzerine Çıkmak İstedi!

Babası Ermeni kökenliyken annesi Hollanda ve İskoç kökenlidir. Kardashian, özellikle sosyal hayatıyla ve ailesiyle birlikte çektiği "Keeping Up With the Kardashians" adlı reality show programı sayesinde büyük ün kazandı.

Ailesi, Amerika'ya dördüncü jenerasyon göçmen olarak gelmiş ve tanınmış bir aileden gelmektedir. Babası Robert Kardashian, ünlü avukat O.J. Simpson'ın davasında savunma yaparak tanınmıştır. Kim Kardashian, ünlü bir avukatın kızı olarak büyüdü.

Büyükbabası Ermeni kökenliydi ve bu nedenle Ermeni kültürü ve gelenekleriyle büyüdüğünü söylüyor.

Ününe ilk adımını Paris Hilton'un asistanı olarak atan Kardashian, daha sonra erkek arkadaşı Ray J ile çekilmiş olan seks videosunun yasa dışı olarak sızdırılmasının ardından dikkatleri üzerine çekti. Kardashian, Playboy dergisine poz vererek şöhretini artırdı. Spor DVD'si, blog, parfüm ve ayakkabı satışları gibi birçok iş girişiminde bulundu.

Televizyon kariyeri de oldukça parlak olan Kardashian, "Dancing With the Stars" ve "America's Next Top Model" gibi programlarda yer aldı. Ayrıca sinema filmlerinde de rol aldı.

Güzellik ve moda alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Kardashian, Instagram'da 259 milyon takipçiye sahip bir fenomen haline geldi. KKW Beauty ve SKIMS gibi markalarıyla kendi servetini büyüttü.

Kardashian'ın özel hayatı da medyanın dikkatini çekti. İlk evliliğini 2000-2004 yıllarında yapımcı Damon Thomas ile yaptı. Daha sonra Ray J ve Amerikan futbolcusu Reggie Bush ile ilişkiler yaşadı. 2011'de Kris Humphries ile evlenen Kardashian, bu evliliği sadece 72 gün sürdü. Daha sonra rapçi Kanye West ile ilişki yaşamaya başladı. İkili, 2014'te evlendi ve dört çocukları oldu.

Kardashian, Kanye West ile olan evliliğinin ardından hukuki alanlarda da aktif oldu. Mahkumların affedilmesi için çaba sarf ederek birçok kişinin özgürlüğüne kavuşmasına yardımcı oldu.

Bu başarılı kariyer ve etkileyici yaşam hikayesiyle Kim Kardashian, dünya genelinde tanınan ve etkili bir isim haline geldi.

Editör: Kader GÜL