Müjde Uzman, dizide seküler aile üyelerinden Alev karakterini canlandırarak kısa sürede izleyicilerin sevgisini kazanmıştı.

Alev karakteri, zaman zaman radikal kararları ve sıra dışı ilişkileriyle dikkat çekiyordu. Eski sevgilisi Rüzgar'la nişanlanmasına rağmen evli ve çocuklu Abdullah Ünal'a aşık olan Alev, ilişkisi toplum tarafından onaylanmasa da hamile kaldı. Ancak boşanma sürecindeki Abdullah Bey yüzünden zorlu bir hamilelik dönemi geçirdi.

Sonunda, Alev'in kaderi ikinci sezon finalinde belirlendi: Berlin'e giderek çocuğunu tek başına büyütecekti. Müjde Uzman'ın diziden ayrılacağı daha önce sosyal medya hesabından paylaşılmış, ancak Alev karakterinin akıbeti merak konusuydu.

Müjde Uzman, rolüne veda ettiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak duygularını şu şekilde ifade etti: "Ben onu ÇOK sevdim. Kalplere empati, yüzlere gülücük olsun istedim hep, umarım başarmışımdır... Ve herkese, her şeye çok teşekkürler; olması gereken her şey, olması gerektiği gibi oldu... Benim için çok özeldi, yolculuk çok güzeldi. Tekrar görüşmek üzere, huzurlu, mutlu; olması gerektiği gibi günlerde :)"

Survivor All Star 2024 Şampiyonu Ogeday Girişken! Survivor All Star 2024 Şampiyonu Ogeday Girişken!

Müjde Uzman'ın duygusal vedası, Kızılcık Şerbeti izleyicilerinde derin bir iz bırakacak gibi görünüyor. Müjde Uzman'ın başarılı performansı ve Alev karakteriyle yarattığı etki, Türk dizi tarihinde unutulmazlar arasında yerini alacak gibi duruyor.

Editör: Kader GÜL