Kırşehir'de yaşanan dehşet verici olayın ardından, iki genci öldürüp Kızılırmak Nehri'ne atan katil zanlılarının müebbet hapis cezaları Ankara Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onaylandı. Kırşehir Belediyesi'nde çalışan tutuklu sanıklar Şefik E. (35) ve Sami A.'ya (32), 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 37 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi.

Kırşehir medyasında 'Basın Müzesi' heyecanı Kırşehir medyasında 'Basın Müzesi' heyecanı

Olay, Kırşehir'de 25 Mart 2022 tarihinde meydana gelmişti. Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir'den haber alamayan ailesi, kayıp ihbarında bulunmuştu. Emniyet ekipleri, otomobilin terk edilmiş halde bulunduğu ormanlık bir alanda araştırma yapmış ve araç içerisinde şahıslara ait cep telefonları, montlar ve Şeyma Demir'e ait kişisel eşyaların bulunduğu çantayı ele geçirmişti. Şeyma Demir'in cesedi, Kızılırmak Nehri kıyısında bulunmuştu, Hasan Aydoğan'ın cesedi ise 77 gün sonra aynı nehirde ortaya çıkmıştı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararın ardından, tutuklu sanıkların avukatları itirazda bulunmuş ve dosya Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşınmıştı. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 2'nci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararında hukuka aykırı bir durum olmadığını belirterek, verilen cezaların hukuka uygun olduğuna hükmetti ve kararı onadı.

Bu kararın ardından dosyanın Yargıtay temyiz yoluna açık olduğu bildirildi. Korkunç olayın failleri, aldıkları ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları ile adalet önünde hesap vermek üzere cezaevine gönderildi.

Editör: Çetin KEYDAL