Bebeklerde D Vitamini Eksikliği ve Tedavisi Bebeklerde D Vitamini Eksikliği ve Tedavisi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Kasım hava durumu raporunda 50 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuyor. Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış beklendiği bildirilirken, Kırklareli, Bursa ve Bilecik’te karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

Ayrıca, genel olarak yağmur ve sağanak beklentisinin olduğu raporda, kuvvetli yağışların neden olabileceği ani sel, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulanıyor. Rüzgarın da bazı bölgelerde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında genel bir düşüş öngörülen raporda, özellikle Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hissedilir derecede azalma bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları kuvvetli yağış ve rüzgarlara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyor. Ayrıca, sarı ve turuncu kodlu uyarı yapılan kentler de belirtilmiş, bu kentlerde yaşayanların özellikle dikkatli olmaları istenmiştir.

Editör: Kader GÜL