12-19 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen KYK burs ve kredi başvurularının ardından gözler başvuru sonuçlarına çevrildi. İşte 2023-2024 KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranına ilişkin detaylar:

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları sorgulama ekranı, KYK burs ve kredi başvurusunda bulunanlar tarafından takip ediliyor. Başvurular 12 Ekim'de başlamış ve 19 Ekim 2023 Perşembe günü saat 23.59 itibarıyla sona ermiştir.KYK Burs ve Kredi Sonuçları (1)Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları kasım ayında başlamış ve sonuçlar 16 Aralık'ta açıklanmıştı. Buna göre; 2023-2024 KYK burs başvuru sonuçlarının bu yıl kasım ayının sonlarına doğru açıklanması beklenmektedir.

İlk defa burs veya kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır. Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ayrıca öğrenciler, bankamatik kartlarını da bankadan temin edecekler.

Türkiye'nin Otomobil Renk Tercihleri: Gri, Beyaz ve Siyahı Geride Bıraktı! Türkiye'nin Otomobil Renk Tercihleri: Gri, Beyaz ve Siyahı Geride Bıraktı!

Unutulmaması gereken bir nokta, yukarıda belirtilen tarihler ve bilgiler 24 Ekim 2023 itibarıyla geçerlidir ve gelecekte olası değişiklikler veya güncellemeler olabilir. Bu nedenle en güncel bilgiler için resmi kaynaklara başvurmak önemlidir.

Editör: Kader GÜL