Ünye, Ordu ilçesinde yer alan Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi, lösemi hastalığını yenen bir öğretmeni anmak ve lösemiye dikkat çekmek amacıyla özel bir etkinlik düzenledi. Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın (LÖSEV) 25. kuruluş yıl dönümünde gerçekleşen etkinlikte, okulun idarecileri ve öğrencileri, lösemi hastalığını atlatan İngilizce öğretmeni Nagihan Baloğlu'nu onurlandırmak için bir araya geldi.

Düzenlenen etkinlikte 25 turuncu renkli balon gökyüzüne bırakıldı. Bu turuncu balonlar, lösemiye dikkat çekmek ve ilik bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sembolik bir jest olarak gerçekleştirildi. Lösemi hastalığını yaşayan Nagihan Baloğlu, hastalığına karşı mücadele etti ve kardeşinin verdiği ilik nakli sayesinde hayata tutundu. Kendi deneyiminden yola çıkarak lösemi ve ilik nakli konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Baloğlu, tüm sağlıklı bireyleri kemik iliği bağışında bulunmaya davet etti. Kan ve trombosit bağışının lösemi hastalarının tedavisi için hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Nagihan Baloğlu, LÖSEV'in lösemili hastalara ve ailelerine büyük destek verdiğini belirtti.

LÖSEV, Türkiye'de lösemi ve kanserle mücadele eden birçok hastaya yardımcı oluyor ve onların yanında yer alıyor. Bu tür organizasyonlar, hastaların moral ve motivasyonunu artırmaya yardımcı oluyor. Nagihan Baloğlu, kız kardeşinden aldığı tam uyumlu ilik nakli ile hayata dönerken, bu tür etkinliklerin farkındalığı artırmada kilit bir rol oynadığını ifade etti. Öğrenciler ve okul idarecileri, turuncu renkli kıyafetler giyerek lösemiye dikkat çekti ve etkinlik sonunda turuncu balonları gökyüzüne bırakarak lösemiye karşı desteklerini gösterdiler.

Ordu'da Fatsa Devlet Hastanesi'nde Rüşvet Skandalı, Kadın Doğum Uzmanı Tutuklandı! Ordu'da Fatsa Devlet Hastanesi'nde Rüşvet Skandalı, Kadın Doğum Uzmanı Tutuklandı!

Bu tür organizasyonlar, kanserle mücadelede önemli bir rol oynayarak lösemi hastalığının tedavisine katkı sağlıyor.

Editör: Çetin KEYDAL