15 Kasım MasterChef'te Eleme Adayları ve Kazanan Takım

MasterChef All Star'da 15 Kasım Çarşamba akşamı ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi ve kırmızı takımlar, Türk Devletleri Teşkilatı'na üye ve gözlemci ülkelerin yemeklerini yaparak mücadele etti.

Mavi Takım

Mavi takımda, dokunulmazlık oyununda görev dağılımı şöyle oldu:

Arda: Orama (Kazakistan)
Cemre: Pirohu (KKTC)
Dilara: Lagman (Kırgızistan)
Eren: Tuy palovi (Özbekistan)
Hasan: Doğrama (Türkmenistan)
Tolga: Lüle kebabı (Azerbaycan)
Yağmur: Somloi Galuska (Macaristan)
Mavi takım, oyunda başarılı bir performans sergileyerek 2-1 kazandı ve dokunulmazlığı elde etti.

Kırmızı Takım

Kırmızı takımda, dokunulmazlık oyununda görev dağılımı şöyle oldu:

Araz: Orama (Kazakistan)
Alican: Pirohu (KKTC)
Batuhan: Lagman (Kırgızistan)
Eden: Tuy palovi (Özbekistan)
Hasan: Doğrama (Türkmenistan)
Kübra: Lüle kebabı (Azerbaycan)
Tanya: Somloi Galuska (Macaristan)
Kırmızı takım, oyunda 1-2 yenilerek dokunulmazlığı kaybetti.

Bireysel Dokunulmazlık Oyunu

Kırmızı takımda, bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılar havuç çeşitleri ile yaratıcı tabaklar çıkardı.

Son ikiye kalan Eren ve Hasan arasında yapılan değerlendirmede, Hasan dokunulmazlığı ve altın kaşığı kazandı. Böylece Hasan, MasterChef All Star'da ikinci altın kaşık sahibi oldu.

Eleme Adayları

Mavi takımdan ilk eleme adayları Dilara ve Ayaz olmuştu. Kırmızı takımdan ise Eren ve Batuhan, Hasan'ın dokunulmazlığı kazanması üzerine eleme potasına girdi.

Gelecek Hafta Neler Olacak?

MasterChef All Star'da 16 Kasım Perşembe akşamı üçüncü dokunulmazlık oyunu oynanacak. Kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyununa çıkacak. Dokunulmazlık oyununu kazanan yarışmacı, eleme potasından bir kişiyi kurtaracak.

Magazin Gündeminde Şok An: Ünlü Oyuncu Meli Bendeli Mekandan Kovuldu! Magazin Gündeminde Şok An: Ünlü Oyuncu Meli Bendeli Mekandan Kovuldu!

Mavi takım, dokunulmazlık oyununda özellikle Arda, Cemre ve Hasan'ın başarılı performansları ile öne çıktı. Arda, Orama yemeğinde hamurunu ve sosunu çok iyi dengeleyerek jüriden tam puan aldı. Cemre, Pirohu yemeğinde hamurunun inceliğini ve lezzetini yakalayarak jürinin beğenisini kazandı. Hasan ise Doğrama yemeğinde etin ve sebzelerin pişme süresini doğru ayarlayarak başarılı bir performans sergiledi.

Kırmızı takımda ise Hasan, dokunulmazlık oyununda bireysel performansı ile öne çıktı. Havuç çeşitleri ile yaratıcı bir tabak çıkaran Hasan, jüriden tam puan aldı.


Mavi takımdan Arda'nın Orama yemeği için yaptığı hamur, ince ve yumuşak bir kıvamda oldu. Sosu ise lezzetli ve doyurucu bir tada sahipti. Cemre'nin Pirohu yemeği için yaptığı hamur, ince ve çıtır bir kıvamda oldu. Sebzeleri ise lezzetli ve doğru bir şekilde pişirdi. Hasan'ın Doğrama yemeğindeki etler, yumuşak ve lezzetli bir kıvamda oldu. Sebzeler ise etlere uyumlu bir şekilde pişirildi.

Kırmızı takımdan Hasan'ın havuç çeşitleri ile yaptığı tabak, hem görsel olarak hem de lezzet olarak başarılıydı. Havuçları farklı şekillerde keserek ve farklı baharatlar kullanarak ilgi çekici bir tabak hazırladı.


MasterChef All Star'da 15 Kasım Çarşamba akşamı oynanan ikinci dokunulmazlık oyunu, Türk Devletleri Teşkilatı'na üye ve gözlemci ülkelerin yemeklerini konu aldı. Bu durum, hem yarışmacılar hem de izleyiciler için ilgi çekici bir deneyim oldu.

Yarışmacıları, farklı kültürlere ait yemekleri tanıma ve bu yemekleri kendi tarzlarında yorumlama fırsatı buldu

Editör: Kader GÜL