Mersin'in merkez ilçesi Mezitli Belediyesi, Denizlerdeyiz Amatör Denizcilik Derneği (DADD) üyelerini ağırlayarak özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yelkenciler, Mezitli'nin sahil şeridinde "Sevgi Çemberi" adı verilen bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik sırasında, yelkencilerin öncü teknesine binen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, telsiz aracılığıyla yelkencileri selamlayarak Mezitli'nin güzelliklerini tanıttı.

Yelkenciler, Soli Pompeiopolis Antik Kenti açıklarında "Sevgi Çemberi" adı verilen bir gösteri düzenledi. Bu etkinlik, kıyıdaki izleyicilerden büyük ilgi gördü ve katılımcılar arasında büyük bir coşku yarattı.

Mersin'de Kırmızı Işıkta Geçen Otomobil Faciası: 1 Ölü Mersin'de Kırmızı Işıkta Geçen Otomobil Faciası: 1 Ölü

Başkan Tarhan, etkinlikle ilgili olarak, "Dünyanın en güzel sahillerine sahip olan Mezitli’deki kıyılarda 27 yelkenli tekne Türkiye’nin çeşitli yerlerinden bir araya gelerek, ‘Sevgi Çemberi’ oluşturdu. Sevgi çemberiyle Mezitli’den dünyaya seslerini duyuran tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) kurucu Başkanı Zafer Türkmen ise etkinliği şu şekilde değerlendirdi: "Akdeniz’e 3. kez geliyoruz ve sağ olsun Başkanımız Neşet Tarhan’da bizleri sürekli misafir ediyor. Mezitli sahillerimize özel 'Sevgi Çemberi' yapıyoruz. Rallimizi Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle düzenledik. Tüm katılımcılar adına Başkanımız Neşet Tarhan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum."

Mezitli Belediyesi'nin düzenlediği bu etkinlik, Mezitli'nin güzelliklerini ve denizle olan bağını kutlamak için unutulmaz bir anı olarak kaydedildi. Bu tür etkinlikler, bölge turizminin ve denizcilik kültürünün gelişimine katkıda bulunuyor ve Mersin'in tanıtımına olumlu katkılar sağlıyor.

Editör: Seniha BESLER