Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara ve Kandil bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirilen hava harekâtında 29 hedefin imha edildiği ve 23 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Harekât Detayları: 29 Hedef Tamamen Ortadan Kaldırıldı

MSB'nin açıklamasına göre, hava harekâtı sırasında Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan 29 hedef tamamen imha edildi. Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 23'e ulaştı.

MSB'nin Açıklamaları ve Operasyonun Meşruluğu

Milli Savunma Bakanlığı, operasyonun meşruluğunu Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda açıkladı. Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara ve Kandil bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik hava harekâtının, Türk milletinin ve güvenlik güçlerinin terör saldırılarına karşı bir tepkisi olarak gerçekleştirildiği vurgulandı.

Yerli ve Milli Mühimmat Kullanımıyla Başarıyla Sonuçlanan Operasyon

MSB'nin yaptığı operasyonda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, ülkenin ve milletin bekası ve güvenliği için gösterdiği azim ve kararlılık, terörle mücadeledeki kararlı tutumunu bir kez daha ortaya koydu.

Terörle Mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kararlılığı

Türk Silahlı Kuvvetleri, tarih boyunca olduğu gibi bugün de terörle mücadelede kararlı bir duruş sergilemektedir. Şehitlerimizin anısına, Türkiye'nin güvenliğini sağlamak adına gösterilen çaba, Türk milletinin asil ruhunu yansıtmaktadır. Operasyon sırasında masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için alınan her türlü tedbir, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin profesyonelliğini bir kez daha göstermektedir.

Operasyon Sonrası Sayılar: 23 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

MSB'nin yapılan son açıklamasına göre, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik operasyon sonrasında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 23'e yükseldi. Bu başarı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadeledeki etkinliğini bir kez daha kanıtlamıştır.

Bakanlık Görsel Paylaşımlarla Operasyonun Başarısını İfade Ediyor

Operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından MSB, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla operasyonun detaylarını ve başarısını kamuoyuyla paylaşıyor. Hava Kuvvetlerine ait uçakların, Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerini başarılı bir şekilde imha ettiği görüntüler, operasyonun etkileyici başarısını yansıtmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Suikast Girişimine Sert Tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Suikast Girişimine Sert Tepki

Bakan Güler Sınır Hattında: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kararlı Liderliği

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pençe-Kilit Harekât bölgesinde yaşanan terör saldırısının ardından bizzat sınır hattına giderek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kararlı liderliğini sergiledi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve Kuvvet Komutanları ile birlikte Şırnak'a gitmesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ülkenin güvenliği için gösterdiği kararlılığı bir kez daha vurgulamaktadır.

Türkiye'nin Güvenliği İçin Devam Eden Mücadele

Türkiye, terörle mücadelede gösterdiği kararlılıkla bilinir ve güvenliğini sağlamak adına attığı adımlarda durmamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin etkin operasyonları, ülkenin bekası için gösterilen özverinin bir yansımasıdır. Türk milleti, devletinin ve güvenlik güçlerinin yanında durarak, birlik ve beraberlik içinde terörle mücadelede kararlı bir duruş sergilemektedir.

Editör: Kader GÜL