Yağışlarla Dirilen Muradiye Şelalesi

Eşsiz Manzarasıyla Büyüleyen Kelebekler Vadisi Hangi İlde? Kelebekler Vadisi'ne Nasıl Gidilir? Eşsiz Manzarasıyla Büyüleyen Kelebekler Vadisi Hangi İlde? Kelebekler Vadisi'ne Nasıl Gidilir?

Van'ın güzelliklerinden biri olan Muradiye Şelalesi, yağan yağmurların etkisiyle adeta yeniden hayat buldu. Hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi olan şelale, kurak bir yaz mevsimi geçirmesinin ardından yağan yağmurlarla tekrar eski ihtişamına kavuştu.

Kuruma Tehlikesi Atlattı

Uzun süren kuraklık dönemi, Muradiye Şelalesi'ni neredeyse kuruma noktasına getirmişti. Bazı şelale kolları kurumuştu. Ancak şimdi yağan yağmurlarla birlikte şelale adeta yeniden canlanıyor. Yağışlı bir günde ziyarete gelen turistler, şelalenin coşku dolu haliyle büyüleniyorlar.

Turistlerin Gözdesi

Muradiye Şelalesi, dört mevsim ziyaret edilebilen nadir yerlerden biri olarak biliniyor. Yağışlı havada bile ziyaretçilerini etkileyen bu güzellik, doğa severler için harika bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Ziyaretçilerin Heyecanı

Ziyaretçilerden Harun Altınkaynak, "Muradiye Şelalesi son dönemde etkili olan kuraklık nedeniyle debisi düşmüştü. Bazı kolları ise kurumuştu. Şu an yağmurların başlaması ile şelale adeta can buldu. Bu güzelliği canlı bir şekilde görmek için yağışlı havaya aldırış etmeden geldim. Hakikaten burası dört mevsim ziyaret edilecek istisnai yerlerden biri. Bu yağışlı havada şelalemizin coşkulu bir şekilde aktığını görmek için herkesi buraya bekliyorum" dedi.

Muradiye Şelalesi, doğanın mucizelerini keşfetmek isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunmaya devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER