Üzücü ve şok edici bir olaya tanık olmuşuz. Nevşehir'in Avanos ilçesinde bir otelde yaşanan bu korkunç olayda, Danimarka'da yaşayan Yaşar Timur (53), Türkiye'ye tatile gelen eski eşi Zübeyde Timur ve 7 yaşındaki kızı Hatice Timur'u otelin havuzunda bıçaklayarak öldürmüş.

Olay, otelin havuzunda meydana gelmiş. Yaşar Timur, eski eşiyle tartışmaya başlamış ve bu tartışma sırasında yanında bulunan bir bıçağı kullanarak Zübeyde Timur ile kızını bıçaklamış ve olay yerinden kaçmış. Olayı görenlerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edilmiş, ancak maalesef Zübeyde Timur ve Hatice Timur'un yaşamını yitirdiği belirlenmiş.

Yaşar Timur, olayın ardından polisi arayarak teslim olmak istediğini söylemiş ve Altınpınar köyünde gözaltına alınmış.

Kepez Devlet Hastanesi'nde Skandal: Doktor 7 Kadına Cinsel Saldırı İddiasıyla Tutuklandı Kepez Devlet Hastanesi'nde Skandal: Doktor 7 Kadına Cinsel Saldırı İddiasıyla Tutuklandı

Daha da ürkütücü olan ise, olay sonrasında Yaşar Timur'un sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmış olması. Paylaşımda, eski eşi ve kızını öldürdüğünü ve bu eylemi yapmaya başka seçeneği olmadığını belirtmiş. Aynı zamanda çevresindeki insanları suçlamış ve kendisini savunmuş.

Bu korkunç olay sonrasında Yaşar Timur, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilerek tutuklanmış. Ancak yaşanan bu trajedinin acısı ve üzüntüsü kalplerde uzun bir süre daha devam edecektir.Danimarka’da yaşayan Zübeyde Timur, kızı 7 yaşındaki Hatice’yi de yanına alarak bir süre önce memleketleri Adana'ya geldi. Timur, buradan da Nevşehir'in Avanos ilçesine giderek, bir otele yerleşti. Bunu öğrenen Zübeyde Timur’un 3 yıl önce boşandığı, akrabası da olan Yaşar Timur da önce Adana’ya geldi, buradan da otomobille kızı ve eski eşinin konakladığı Avanos’taki otele geçti.

Editör: Kader GÜL