Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 2024 CEV Challenge Kupası son 16 turu ilk maçında Hırvatistan'ın Marina Kastela takımını 3-0 mağlup ederek büyük avantaj elde etti. Bu zaferle Türkiye'yi temsil eden Nilüfer'in sultanları, çeyrek finale yükselme yolunda önemli bir adım attılar.

Engelsiz Yaşam Okulu İle Özel Eğitimde Çığır Açılıyor! Engelsiz Yaşam Okulu İle Özel Eğitimde Çığır Açılıyor!

Deplasmanda gerçekleşen müsabakada Nilüfer, Marina Kastela takımını 25-15, 25-18 ve 25-11'lik setlerle mağlup ederek üstün bir performans sergiledi. Oyuncular, hücumda yüzde 52'lik bir ortalama yakalarken, savunmada da rakibine sadece yüzde 29'luk bir hücum şansı tanıdılar.

Nilüfer Belediyespor, rövanş karşılaşmasında tur atlamak için avantajlı bir konumda bulunuyor. Maçı kazanmaları durumunda çeyrek finale yükselecekler. Ancak 3-2 kaybetmeleri halinde bile turu geçecekler. Rövanş karşılaşması 15 Kasım Çarşamba günü saat 18.00'de Bursa'da Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda oynanacak. Nilüfer'in sultanları, bir sonraki tur için mücadele ederken Türkiye'yi temsil etmeye devam edecekler.

Voleybolseverler, bu heyecan dolu rövanş karşılaşmasını sabırsızlıkla bekliyor. Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, bu zaferle uluslararası arenada Türk voleybolunu en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER