10 Milyar Parola Çalındı! Şifreleri Değiştirmek İçin Geç Kalmayın 10 Milyar Parola Çalındı! Şifreleri Değiştirmek İçin Geç Kalmayın

NVIDIA, sanatçıların yaratıcı süreçlerini kolaylaştırmak için sürekli olarak çalışmalar yapıyor. Bu yazıda, NVIDIA'nın üç boyutlu sanatçılar için geliştirdiği son teknolojiler hakkında bilgi edineceksiniz.

Canvas ile Sanat Yaratma Canvas, NVIDIA'nın yeni ürünlerinden biridir ve sanatçıların dijital eserler oluştururken iş akışlarını hızlandırmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Canvas, birkaç dokunuşla ustaca bir manzara yaratmanıza olanak tanıyan bir dijital kalem ve NVIDIA GeForce RTX 4090 GPU kullanır. Canvas, 4K eş dikdörtgen manzaraların oluşturulmasına izin veren bir Panorama modu içerir. Bu mod, grafik tasarımcıların verimli iterasyonlar için iş akışlarına olanak sağlar. Canvas beta'yı ücretsiz olarak indirerek sınırsız dünyalar yaratabilirsiniz.

Blender ile Kolay İş Akışı Blender, dünyanın en popüler üç boyutlu içerik oluşturma programlarından biridir ve NVIDIA OptiX ışın izleme motoruyla Open Shading Language (OSL) gölgelendiricileri destekler. Blender 3.5 güncellemesi, 3D sanatçıların Cycles'ta gölgelendiricileri kullanmasına ve bunları NVIDIA RTX GPU'da işlemesine izin verir. Bu da verimliliği büyük ölçüde artırır. Güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için NVIDIA'nın web sitesine göz atabilirsiniz.

Omniverse ile Yaratıcılığı Sınır Tanımayın Omniverse, NVIDIA'nın metaverse uygulamaları oluşturma ve çalıştırma platformudur. Omniverse USD Composer (eski adıyla Create), Adobe Substance'ın üç boyutlu sanat ve geliştirme ekibi ile işbirliği yaparak animasyonlu bir film oluşturdu. GeForce RTX GPU'larını kullanarak iş akışlarını hızlandırdılar. Omniverse Audio2Face uygulaması, yalnızca bir ses dosyasıyla gerçekçi yüz animasyonları oluşturmanızı sağlar. Bu uygulama, oyun geliştiricileri ve amatör içerik oluşturucular için idealdir.

Editör: Egemen KEYDAL