Siyaset gündeminin tamamen yerel seçimlere odaklandığı şu günlerde, seçim anketleri de merak edilmeye devam ediyor. Adaylar sahada olmayı sürdürürken, kamuoyu anketleri de hem seçmenler hem de siyasiler tarafından yakından takip ediliyor. Son olarak yerel seçimlere sayılı günler kala ORC Araştırma şirketi, AKP'nin kalesi olarak bilinen Ordu'da yapılan anketin sonuçlarını açıkladı.

Ömer Çelik ve Ecem Toplar'dan Sürpriz Evlilik Haberi Ömer Çelik ve Ecem Toplar'dan Sürpriz Evlilik Haberi

AKP'nin Kalesinde Şaşırtan Sonuçlar

Paylaşılan sonuçlara göre İYİ Parti adayı Enver Yılmaz, AKP’li rakibine yüzde 2.5 fark attı. Yılmaz'ın yaklaşık 3 puan önde olduğu ankette, CHP'li Zekai Sana ise 3. sırada yer aldı.

Seçimler öncesinde Ordu'da yaşanan bu gelişmeler, siyaset ve seçim stratejileri açısından oldukça önemli. Özellikle AKP'nin kalesi olarak bilinen Ordu'da, İYİ Parti'nin öne geçmesi, partiler arasındaki rekabeti daha da artıracak gibi görünüyor.

Anketteki Diğer Sonuçlar

Ankette, diğer adayların durumu da merak konusu oldu. AKP'nin Ordu'daki rakipleri arasında yer alan CHP ve diğer partilerin adayları da seçimler öncesinde halkın tercihleri açısından önem taşıyor.

ORC Araştırma'nın açıkladığı sonuçlar, yerel seçimler öncesinde siyasi partilerin ve adayların stratejilerini belirlemede önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle AKP'nin kalesi olarak bilinen Ordu'da yaşanan bu değişim, seçim sonuçlarının ne yönde olabileceği konusunda da ipuçları veriyor.

Anket sonuçlarının neticesinde, seçimlerin nasıl bir tablo ortaya koyacağı büyük bir merak konusu haline gelmiş durumda. Özellikle İYİ Parti'nin Ordu'daki performansı, genel seçim stratejilerini belirlemede etkili olabilir.

Editör: Kader GÜL