Özgür Özel'den İYİ Parti açıklaması: Olumlu olmasını temenni ediyoruz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin yerel seçim kampı için Antalya'ya geldi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile dün yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu.

Özel, "Biz sayın Akşener'le dünkü açıklamada ifade ettiğim gibi son derece sıcak, son derece yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

"Verecekleri her iki karara saygılıyız"

Özel, İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nun 12 Aralık Pazartesi günü alacağı karara ilişkin, "Şimdi pazartesi günü İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu'nun alacağı kararı bekliyoruz. Verecekleri her iki karara saygılıyız. Ama sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hem ailelerimizle birlikte hem de milletvekillerimizin görüşlerini alacağız"

CHP'nin yerel seçim kampına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Özel, şunları ifade etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayram Öncesi CHP'yi Ziyaret Edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayram Öncesi CHP'yi Ziyaret Edecek

"Biz 3 gün boyunca hem ailelerimizle birlikte grubun birbiriyle kaynaşması için, ki bu gelenekseldir, ama kongre gündeminden dolayı yapamamıştık. Önümüzdeki bütçe takvimini, yasama takvimini; hem de yaklaşmakta olan yerel seçimleri ve o konuya ilişkin milletvekillerimizin görüşlerini alacağız. Milletvekillerimize çeşitli sunumlar yapılacak. Tüm kamplarımızda olduğu gibi bu kampımızın da grubumuza katkı sağlayacağına inanıyoruz."

"CHP emekçinin partisidir"

Antalya İl Başkanlığı'nda açıklamalarda bulunan Özgür Özel, hükümete seslendi. Özel, açıklamasında şunları vurguladı:

"CHP'nin önünde hep beraber partimizin kapılarını ardına kadar açarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu iradesi olan CHP'nin işçilerin, memurların, esnafın, dar gelirlinin ve kendini yalnız hisseden herkesin partisi olduğunu vurgulayarak, CHP'nin ve Cumhuriyet'in 'kimsenizlerin kimsesi' olduğunu vurgulayarak buradan sesleniyoruz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetenler bir grubun hükümeti değilsiniz; oy aldığınız milyonların hükümetisiniz. Seçimden önce oy toplarken ayağına gittiklerinize şimdi yukarıdan bakıyorsunuz. Ve onları hayat pahalılığı karşısında, geçim zorluğu karşısında yalnız bırakıyorsunuz. CHP sizin yukarıdan baktığınız, küçük gördüğünüz memurun, esnafın, emeklinin, emekçinin partisidir. Onları size ezdirmeyiz."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin yerel seçim kampı için Antalya'ya geldi.
Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile dün yaptığı görüşmeye ilişkin, "son derece sıcak, son derece yapıcı bir görüşme" gerçekleştirdiklerini söyledi.
Özel, İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nun 12 Aralık Pazartesi günü alacağı karara ilişkin, "Verecekleri her iki karara saygılıyız. Ama sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyoruz" dedi.
Özel, CHP'nin yerel seçim kampına ilişkin, "hem ailelerimizle birlikte hem de milletvekillerimizin görüşlerini alacağız" ifadelerini kullandı.
Özel, Antalya İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada, hükümetin hayat pahalılığı ve geçim zorluğu karşısında halkı yalnız bıraktığını belirterek, "CHP emekçinin partisidir" dedi.

Editör: Kader GÜL