Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yönetimi ve öğrencileri, İsrail'in Filistin'e karşı 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden saldırıları kınamayı, İsrail menşeili ürünleri boykot etmeyi, Filistin'e destek yürüyüşü gibi programlar düzenleyerek sürdürüyor. Son olarak, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan Filistinli PAÜ öğrencileri ile bir araya gelerek hediye takdiminde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan Filistinli PAÜ öğrencileri ile Rektörlük Toplantı Salonu'nda bir araya gelerek hediye takdiminde bulundu ve her biri ile tek tek sohbet etti.

Rektör Kutluhan toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Filistin halkının maruz kaldığı bu zulmün sadece Filistin’in değil tüm Müslümanların davasıdır. Son bir aydır İsrail Filistin’e karşı insanlık suçu işlemeye devam etmektedir. Bu toplantıyı siz Filistinli öğrencilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek için düzenledik. Filistin’in maruz kaldığı bu zulmü her platformda en iyi şekilde duyurmak ve bu işlenen insanlık suçunu durdurmak adına bizler Pamukkale Üniversitesi olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Değerli öğrencilerimizin de fikirleri bizler için çok önemli. Bu konuda yaptığımız çalışmalarda Pamukkale Üniversitesi yönetimi olarak elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”

PAÜ İlk Günden Beri Filistin'e Destek Olmaya Devam Ediyor Pamukkale Üniversitesi ilk olarak 14 Ekim 2023 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Senatosu tarafından kamuoyu duyurusu yayınlamıştı. Yayınlanan kamuoyu duyurusunda “tüm sağduyulu insanların ve kuruluşların bölgeyi neredeyse bir kan gölüne çeviren ve özellikle Gazze’yi hedef alan İsrail kuvvetlerinin gerçekleştirdiği orantısız tepkiye bir son vermesi çağırısına biz de katılıyoruz” denilerek Birleşmiş Milletler’in 181 (29 Kasım 1947), 194 (11 Aralık 1948), 303 (9 Aralık 1949), 2253 (4 Temmuz 1967) ve 38/180 (19 Aralık 1983) numaralı kararlarının hızlıca hayata geçirilmesi talep edildi.

Duyarlı Esnaf, Hasta Çocuklar İçin Yardım Kampanyası Başlattı Duyarlı Esnaf, Hasta Çocuklar İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri tarafından 19 Ekim’de yapılan kamuoyu duyurusunda, İsrail kuvvetlerinin orantısız güç kullanımını kınadıklarını, vicdan sahibi tüm taraflar gibi Filistin halkının acısını paylaştıklarını dile getirilmişti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yaptığı kamuoyu duyurusu şu şekilde yer almıştı: “İsrail, Gazze Şeridi'nde hasta ve hastaneye sığınmış insanlarla dolu olan El-Ehli Baptist Hastanesi'ni vurmuş, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştır. Saldırıyı “soykırım” ve “insani felaket” olarak niteleyen Filistin, üç günlük ulusal yas ilan etmiştir. Hastaneler, okullar, işyerleri enerji alt yapısı ve jeneratörler, su şebekeleri tahrip edilmiş, yiyecek, içecek, ilaç, tıbbi malzeme bitme noktasına gelmiş,

Editör: Çetin KEYDAL