Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan asker sayısı 9'a yükseldi. Milli Savunma Bakanlığı, 12 Ocak 2024 tarihinde başlayan çatışmada hayatını kaybeden kahraman askerlerimizin sayısını güncelledi.

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Şehit Sayısı 9'a Yükseldi: Operasyonlar Devam Ediyor

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki çatışmada 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle yaşanan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükseldi. Bölgede operasyonlar ise devam etmektedir.

Şehitlerin Ailelerine Verilen Şehadet Haberleri

Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın'ın Ailesine Ulaştırıldı

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın'ın Adıyaman'daki ailesine şehadet haberi ulaştırıldı. Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan Sayın'ın şehadet haberi, ailesini derin bir acıya boğdu. Şehidin bekar olduğu ve 5 kardeşi bulunduğu öğrenildi.

Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un Ailesine Duyruldu

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un Niğde'deki ailesine şehadet haberi verildi. Efendibey Mahallesi'ndeki evine gelen yetkililer, şehidin ailesine acı haberi iletti. Şehit Batur'un bekar olduğu ve 3 erkek kardeşi bulunduğu belirtildi.

Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir ve Emrullah Gülmez'in Ailelerine Ulaştırıldı

Kahramanmaraş'taki ailelere ulaştırılan şehadet haberleri, Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir ve Emrullah Gülmez'in ailelerini derinden etkiledi. Sağlık, polis ve jandarma ekipleri, şehit ailelerine destek olmaya çalıştı.

Piyade Üsteğmen Gökhan Delen'in Ailesine Acı Haber Verildi

Irak'ın kuzeyindeki çatışmada şehit düşen Piyade Üsteğmen Gökhan Delen'in Aksaray'daki ailesine şehadet haberi ulaştırıldı. Acı haber, Delen'in babaevine asılan Türk bayrağıyla daha da ağırlaştı. Bekar olan şehidin 3 kardeşi olduğu belirtildi.

İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar ve Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun Ailelerine Duyuruldu

Şehit İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın İkizce ilçesindeki ailesine şehadet haberi verildi. Bekar olan Atar'ın babası Vahip Atar'ın daha önce trafik kazasında hayatını kaybettiği bilgisi de paylaşıldı. Diğer bir şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun Tuzla Şifa Mahallesi'ndeki ailesine şehadet haberi iletildi. Köroğlu'nun üç kız kardeşi bulunduğu ve daha önce kuzeni Talha Köroğlu'nun da şehit düştüğü bilgisi paylaşıldı.

İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in Ailesine Duyuruldu

Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı'ndaki evine gelen yetkililer, İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in ailesine şehadet haberi verdi. Bekar olan Evcin'in üç çocuklu bir ailenin en küçüğü olduğu öğrenildi.

Türkiye'nin Başı Sağ Olsun

Bu zorlu dönemde şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden bu kahramanların anısını yaşatmak, millet olarak birlik içinde olmak bizim en büyük görevimizdir.

Editör: Kader GÜL