Rüzgarın Etkisiyle Söke Kipaş Kağıt Fabrikası Yangını Yeniden Şiddetlendi Rüzgarın Etkisiyle Söke Kipaş Kağıt Fabrikası Yangını Yeniden Şiddetlendi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, operasyonun kararlılıkla sürdüğü ve terörle mücadelenin aynı azimle devam edeceği belirtildi.

Terör Yuvaları Yok Ediliyor

Milli Savunma Bakanlığı, operasyonun sonuçlarını "Bütün terör inleri yerle bir edilecek, tek bir şehidimizin bile kanı yerde kalmayacak" şeklinde vurguladı. Irak’ın kuzeyinde belirlenen hedeflere yönelik düzenlenen operasyonlarda 9 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Operasyonun başarıyla devam ettiğini belirten bakanlık yetkilileri, "Mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek" ifadesini kullandı. Terörle mücadelede kararlı adımlar atılmaya devam edildiği ve her bir teröristin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların süreceği vurgulandı.

Pençe-Kilit Operasyonu, Türkiye'nin sınır ötesi terörle mücadele operasyonlarından biri olup, Irak’ın kuzeyinde terörist unsurların etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılmıştır. Operasyon kapsamında terör yuvalarına yönelik hava ve kara harekatları düzenlenmektedir. Bu kapsamda, birçok terörist unsurlar etkisiz hale getirilmiş ve teröristlerin lojistik destekleri kesilmiştir.

Operasyonun ilk gününden bu yana, terörle mücadelede önemli adımlar atılmış olup, bölgede güvenliğin sağlanması adına çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Türkiye'nin kararlılığı, bölgede barış ve huzurun tesis edilmesi için sürdürülmektedir.

Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen 9 terörist, terörle mücadelede önemli bir adım olarak görülmektedir. Milli Savunma Bakanlığı, bu tür operasyonların devam edeceğini ve terörle mücadelede hiçbir taviz verilmeyeceğini vurgulamaktadır. Terörle mücadeledeki kararlılık, Türkiye'nin güvenliği ve bölgedeki barışın sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır.

Editör: Kader GÜL