İkinci El Araba Piyasasında Fiyatlar Düşüş Eğiliminde İkinci El Araba Piyasasında Fiyatlar Düşüş Eğiliminde

İşte yeni 3008'in öne çıkan özellikleri ve detayları...

Yeni 3008 ve E-3008'in Motor Seçenekleri

Eylül ayında Türkiye'de satışa sunulacak olan yeni 3008 ve E-3008, çevreci ve ekonomik motor seçenekleriyle dikkat çekiyor. İlk etapta 100 km'de 5.6 litrelik ortalama yakıt tüketimi sunan 136 HP gücündeki 48V teknolojili hibrit motor ve 525 km'ye varan menzilli 210 HP'lik %100 elektrikli motor seçenekleriyle sunulacak.

Yeni Tasarım ve Teknolojik Özellikler

PEUGEOT, yeni 3008 ile tasarımda yeni bir çağı başlatıyor. Aracın göz alıcı tasarımı, meraklı gözleri üzerine çekerken verimliliği de destekliyor. Yeni 3008, adeta bir kedi duruşuna sahip olan fastback SUV tasarımıyla dikkat çekiyor. Yeni ön ızgara, aracın elektrik genlerini yansıtıyor ve yeni PEUGEOT logosu etrafında tasarlandı. Gövde rengindeki yeni ön ızgara, "degrade" tasarımı sayesinde 3 pençe ışık imzasını ve yeni logoyu sınır olmaksızın birleştiriyor. Tüm versiyonlarda LED farlar sunuluyor. Ayrıca, aracın ön tasarımında yeni marka imza kodları da yer alıyor.

Yol Tutuş ve Sürüş Keyfi

Yeni STLA Medium platformunu kullanan E-3008, yol tutuş ve sürüş keyfi konusundaki iddiasını ve başarısını yansıtıyor. Dinamik yol tutuş sağlamak üzere tasarlanan yeni ön ve arka akslar, platformun mimarisi sayesinde ideal bir şekilde konumlandırılan tek katmanlı batarya ile ağırlık merkezini düşürerek dinamizm ve üstün yol tutuşuna katkıda bulunuyor. Ayrıca, yeni E-3008, şehir trafiğinde rahatlık ve çeviklik sağlayan bir SUV olmasının yanı sıra, tamamen elektrikli SUV'lar arasında en iyi dönüş çapına (10,6 m) sahip.

Güvenlik ve Konfor

Yeni 3008 ve E-3008, GT versiyonunda standart olarak, aracın çevresini 360 derece gösteren PEUGEOT VisioPark 360° sistemiyle sunuluyor. Ayrıca, standart olarak sunulan geri görüş kamerası da manevra yapmayı kolaylaştırıyor.

Sonuç olarak, PEUGEOT'un yeni nesil fastback SUV modelleri 3008 ve E-3008, ileri teknolojileri, çevreci motor seçenekleri, şık tasarımı ve üstün sürüş keyfi ile Türkiye'de heyecanla bekleniyor. Gözler, eylül ayındaki lansmanda!

Editör: Kader GÜL