İzmir'in Çiğli ilçesinde görev yapan polis ekipleri, son bir ay içinde başarılı operasyonlara imza atarak suçluları yakalamaya devam ediyor. Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ile Devriye Ekipler Amirliği ekipleri, 1 - 30 Ekim tarihleri arasında çeşitli suçlardan aranması bulunan şüphelileri kıskıvrak yakaladı.

Yapılan çalışmalarda çeşitli suçlardan aranması olan 63 şüpheli yakalanırken, bu şüphelilerden 51'i tutuklandı. Ayrıca, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan 46 kişiye işlem uygulanırken, 18 adet tabanca, 8 tüfek, 4 kurusıkı tabanca ve 39 kesici-delici alet ele geçirildi. İlçede uyuşturucu ticareti ve kullanımıyla mücadele kapsamında da 67 narkotik olayı gerçekleştirildi ve bu olaylarla ilgili 83 şüpheli gözaltına alındı, 5'i tutuklandı. Bu operasyonlarda 2 bin 848 sentetik ecza, 777 gram esrar, 97 gram metamfetamin, 2,33 gram kokain, skunk ve ecstasy gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Son Dakika: Okul Çökmesi Sonucu 12 Ölü Son Dakika: Okul Çökmesi Sonucu 12 Ölü

Ayrıca, ekipler 3 hırsızlık olayının şüphelisini suçüstü yakalarken, 14 hırsızlık olayının da çözüme kavuşturulmasına katkı sağladı. Çiğli polisi, suçla mücadelede kararlılığını sürdürerek ilçenin güvenliğini sağlama yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Editör: Çetin KEYDAL