Ramazan Bayramı, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı'nın sona ermesiyle başlayan ve üç gün süren önemli bir İslami bayramdır. Bu bayram, Müslümanlar için birlik, beraberlik, sevgi ve saygının pekiştiği, manevi duyguların yoğun yaşandığı bir dönemdir. Bu mesajlar, genellikle sosyal medya platformlarında paylaşılır ve beğeni toplar.

Trafik Sigortası Neden Önemlidir? Trafik Sigortası Neden Önemlidir?

Ramazan Bayramı, insanların birbirlerine güzel dileklerde bulunarak sevgi ve saygılarını ifade ettikleri özel bir bayramdır. Bu sebeple, Ramazan Bayramı mesajları özenle seçilir ve sevdiklere iletilir. İşte sosyal medyada en çok beğenilen ve anlamlı Ramazan Bayramı mesajlarından bazıları:

Ramazan Bayramı Mesajları

 • "Bugün dualarınızı her zamankinden daha çok yapın, koruyucu meleklerini avuçlarınızın içine çiçekler döksün, kalplerinize bedeninize ilham versin. Bayramları en hayırlı şekilde geçirmeyi nasip etsin bizlere. Ramazan bayramınızı kutlarım."

 • "Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Ramazan Bayramı geldi, hoş geldin. Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle."

 • "Gülerek bitti mübarek Ramazan ayı, şimdi ellerim havada dua ediyorum Yaradanıma. Bu mübarek Ramazan Bayramında herkes mutlu olur inşallah dualarım Allah’ıma."

 • "Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!"

 • "Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Ramazan Bayramınız mübarek olsun."

 • "Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle Ramazan Bayramı'nı kutluyorum."

Ramazan Bayramı Mesajları ve Sözleri

Ramazan Bayramı, sevdiklerinize duyduğunuz sevgi ve saygının ifadesidir. Bu sebeple, bu özel günde onlara güzel sözlerle hitap etmek önemlidir. İşte sosyal medyada en beğenilen, güzel, kısa ve anlamlı Ramazan Bayramı mesajları ve sözleri:

 • "Küslerin barıştığı bu bayramda mutluluk hep sizinle olsun. İyi bayramlar."

 • "Vesile olalım kardeşliğe ve barışa. Yorulalım hepimiz yarınki uğraşa. Erişelim birlikte nice bayramlara. Mübarek ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar; küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği bir bayram dilerim."

 • "En güzel Anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlarım."

 • "Büyük ya da küçük fark etmeden kimsenin Ramazan Bayramı coşkusuna kayıtsız kalamayacağı kesin. Ancak bazen sevdiğin insanlardan kilometrelerce uzakta olmak, bir arada bayram kutlamayı zorlaştırabilir. Bu tip durumlarda Ramazan Bayramı mesajları göndermek, karşı tarafı önemsediğinin güzel bir göstergesidir."

 • "Sevginin kutsallığını ön plana çıkaran bu bayram huzur, sağlık ve mutluluk getirsin."

 • "Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Ramazan Bayramın mübarek olsun!"

 • "Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, Kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, bayramınız kutlu olsun."

 • "Sana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun."

Ramazan Bayramı, insanların manevi duygularının yoğun yaşandığı, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği özel bir dönemdir. Bu sebeple, sevdiklerinize güzel mesajlar ve sözler ile ulaşarak bayramlarını daha da anlamlı hale getirebilirsiniz.

Editör: Kader GÜL