Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Bu kapsamda, 15 bin hemşire ve 2 bin ebe olmak üzere toplamda 27 bin personel alımı gerçekleştirilecek.Sağlik Bakanliği.1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Müjdeli Haber: Hastane Randevularında Yeni Dönem Başlıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Müjdeli Haber: Hastane Randevularında Yeni Dönem Başlıyor!

27 bin sözleşmeli personel alımı kapsamında adaylar, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapabilecekler. Başvurular ve tercihler, KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu'nda belirtilen şartlara göre gerçekleştirilecek. ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan kılavuzda, adayların dikkat etmesi gereken tüm detaylar yer alacak.

Sağlık Bakanlığı'nın personel alımı ile ilgili yayımladığı açıklamada, sözleşmeli personel pozisyonlarının unvanları ve branşlarına göre dağılımı da belirtilmiştir. Bu dağılıma göre, sağlık sektöründe görev yapacak olan sözleşmeli personeller, belirlenen branşlarda çalışacaklar.Sağlik Bakanliği

Adayların bu alıma başvuru yapabilmeleri için KPSS'ye girmiş ve belirli bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca, ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların belirlenen şartlaSağlik Bakanliği.3rı da sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında, öğrenim durumu, KPSS puanı ve diğer nitelikler yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı'nın gerçekleştireceği bu personel alımı, sağlık sektöründe istihdamın artmasına ve sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulmasına katkı sağlayacaktır. Bu alımların detaylarına ve başvuru sürecine ilişkin tüm bilgiler, ilgili kılavuzda ve Resmi Gazete'de yer almaktadır. Adaylar, başvuru süreci ile ilgili tüm detayları bu kaynaklardan edinebilirler.