Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, kentte kız çocukları ve kadınlar için ücretsiz HPV aşısı uygulamasının başladığını duyurdu. Yavaş, geçen hafta düzenlenen '2024-2029 Projeleri Tanıtım Töreni'nde, bir ilke imza atacaklarını belirterek “Rahim ağzı kanserini önlemek amacıyla, 30 yaş altı ve sosyal destek alan kadınlarımıza HPV aşı uygulamasını başlatacağız” demişti. Bu kapsamda, Yavaş, resmi Twitter hesabından ücretsiz HPV aşısı uygulamasının başladığını duyurdu.Ankara'da Ücretsiz Hpv Aşısı Uygulaması Başladı

CANLI MAÇ İZLE | Ankaragücü - İstanbulspor Canlı Maç İzle! Taraftarium24 Canlı! CANLI MAÇ İZLE | Ankaragücü - İstanbulspor Canlı Maç İzle! Taraftarium24 Canlı!

Başkent Ankara'da yaşayan kadınlar ve genç kızlar, Haziran ayında başlayacak olan aşı programına internet üzerinden kayıt yaptırabilecekler. Ayrıca, ABB'nin belirlediği sağlık merkezlerinden de randevu alınabilecek. Aşının ücretsiz olarak sunulması, Ankara'daki kadınların sağlık hizmetlerine daha kolay erişim sağlayarak sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacak.

HPV aşısı, rahim ağzı kanserinin en etkili önlemlerinden biridir ve düzenli olarak yapıldığında ciddi sağlık sorunlarının önüne geçebilir. Bu nedenle, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bu adımı, kadınların sağlığını korumak ve rahim ağzı kanseri vakalarını azaltmak açısından son derece önemlidir.

Bu uygulama, rahim ağzı kanseri vakalarını azaltarak kadınların sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacaktır. Kadınlar ve genç kızlar, aşı programına internet üzerinden kayıt yaptırarak ücretsiz olarak aşılarını olabileceklerdir.