Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek, Zeytin Dalı Harekat Bölgesindeki Silah Kazasında Şehit Oldu

Niğde'nin gururu Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek, Zeytin Dalı Harekat bölgesinde meydana gelen bir silah kazasında şehit düştü. Olayın ardından, Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek için Kilis ve Niğde'de duygusal törenler düzenlendi.

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen silah kazası sonucunda yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek, hemen Kilis Prof. Dr. Aleaddin Yavaşca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Onur Özbek'in vatan için verdiği bu fedakarlık, tüm Türkiye'yi derinden üzdü.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek için Kilis Garnizon ve 1’inci Hudut Alay Komutanlığı'nda anlamlı bir tören düzenlendi. Tören, basına kapalı olarak gerçekleştirildi ve Özbek'in naaşı helikopterle memleketi Niğde'ye uğurlandı.

Niğde, Onur Özbek'i son yolculuğuna uğurlarken yürekleri burkuldu. Şehit ailesi ve yakınları, Niğde Havalimanı'nda Özbek'in naaşını karşıladılar. Ardından, onurlu bir cenaze töreni düzenlendi.

Erdoğan'ın zaferi Kilis’te coşkuyla kutlandı Erdoğan'ın zaferi Kilis’te coşkuyla kutlandı

Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in bu acı kaybı, vatanseverlik ve kahramanlık örnekleriyle dolu olan Türk milletinin gönlünde derin izler bıraktı. Ülke genelinde tüm şehitlerimiz anısına dualar edilmeye devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER