Beşiktaş'ın teknik direktör adayları arasında yer alan Sergen Yalçın, siyah-beyazlıların Giovanni van Bronckhorst ile sözleşme imzalamasının ardından konuştu. İşte Sergen Yalçın'ın açıklamaları:

Teklifin İçeriği

Kafa Sports'a konuk olan Sergen Yalçın, Beşiktaş'tan somut bir teklifin geldiğini doğruladı. Hüseyin Yücel ve Hasan Arat'ın kendisiyle iletişime geçtiğini belirten Yalçın, "Hasan abi arıyor... Ben 'Hasan Abi' diyorum, samimiyiz. Aynı sitede oturuyoruz. Hasan abi beni aradı, 'Sana bir şey danışacağım. İki teknik direktör adayı var, onlarla görüşeceğim' dedi. Ben de bana isim sorulacak, danışılacak sandım. Kim olduğunu sordum, 'Senle ve Nuri Şahin'le görüşeceğim' dedi."

Beklentiler ve Üzüntü

Sergen Yalçın, teklife karşı beklentilerinin karşılanmadığını ifade ederek, "Bizimle görüşülecek, biz sunum yapacağız. Sonra da bir tercih yapılacakmış. Ben daha ciddiye alınmamızı beklerdim, daha saygı duyulmasını beklerdim. Sonrasında 'Abi konuyu uzatmaya gerek yok. Ben böyle konuşmalar yapmaya alışkın değilim. Çalışacaksam inanacağım, başarılı olabileceğim bir yerde çalışmak isterim' dedim ve teşekkür ettim" şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ta Transfer Sürprizi: Rick Karsdorp İmza İçin Yakın! Beşiktaş'ta Transfer Sürprizi: Rick Karsdorp İmza İçin Yakın!

Mourinho ve Van Bronckhorst Değerlendirmesi

Fenerbahçe'nin Jose Mourinho tercihini değerlendiren Yalçın, "17 senedir yabancı hoca şampiyon olamıyor Süper Lig'de. Önemli bir istatistik bence, yabana atmamak lazım. Mourinho çok karizmatik bir isim. Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye renk katacağını düşünüyorum. Şampiyon yapar mı? Yapabilir ama çok net konuşmamak lazım, burası Türkiye. Yarın biraz kar yağan bir deplasmana gittiğinde işler değişebilir. İyi kadrosu var zaten, takviye de yapacaklar. Teknik direktörlüğü tartışılacak bir isim değil ama son 10 senesi tartışılır. Gittiği her kulüpten tazminat almış ama öncesinde de ciddi başarıları var" yorumunu yaptı.

Mutlaka bir şeyler planlamışlardır onu getirirken. Herhalde bir cazibesi vardır, neyine bakılarak alındı bilmiyorum teknik direktör olarak. Fenerbahçe ve Galatasaray'dan sonra Trabzonspor ve Beşiktaş'ın daha altta kalacağını düşünüyorum ligde. Geçen sezonun benzeri olacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Kader GÜL