Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım ve hayvancılık üretimi ile kırsal kalkınmaya destek vermek amacıyla önemli bir adım attı. Bugün yayınlanan bir kararla, daha fazla birimin yararlanması için desteklere başvuru süresinde uzatıma gidildiği duyuruldu.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Yüzde 50 Hibe Desteği Verilecek

Bakanlık tarafından yapılan duyuru ile güncel Uygulama Rehberi ile Kırsal Kalkınma Destekleri Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar Destekleme Programı’na (KKYDP) başvuru süresinin uzatıldığı açıklandı. Bu kapsamda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) desteklenmesi ve Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım ile küçük ölçekli aile işletmelerinin destekleneceği belirtildi.

Yatırımcılara Yüzde 50 Hibe Desteği Sağlanacak

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları projeleri için yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacak. Bu destekle, kırsal alanlarda ekonomik altyapının güçlendirilmesi ve tarımsal üretimin desteklenmesi hedefleniyor.

Banka Faizi ve Bireysel Finans Yönetimi Banka Faizi ve Bireysel Finans Yönetimi

Başvuru Süresi Uzatıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımları Programı 2023-2024 Başvuru Dönemi kapsamında 19 Şubat 2024 tarihinde başvuru süresi dolacak olan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı başvuru tarihi 29 Mart 2024 tarihi saat 23.59’a kadar uzatıldı. Bu süre uzatımıyla birlikte, daha fazla yatırımcının desteklerden yararlanması ve kırsal kalkınmaya katkı sağlaması hedefleniyor.

Editör: Kader GÜL