TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki gösterdi ve İsrail'e destek veren şirketlerin ürünlerini kullanmayacaklarını açıkladı. Kurtulmuş, Ordu ziyareti sırasında bu açıklamayı yaptı ve halktan bu karara destek istedi.

Kurtulmuş, Ordu'da gerçekleşen çeşitli programlara katılarak, şehirde yapılan hizmetleri inceledi. Ordu'nun hizmetlerle güzelleştiğini vurgulayan Kurtulmuş, Türkiye'nin her alanda ilerlediğini belirtti. Ayrıca, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına değinerek, masum insanların katledildiği bu duruma son verilmesi ve insani yardımların ulaştırılması gerektiğini vurguladı.

TBMM olarak İsrail saldırılarına destek veren şirketlerin ürünlerini kullanmayacaklarını belirten Kurtulmuş, "Sadece lanet okumak yetmez, bu katliama destek veren şirketlerin ürünlerini bundan sonra almayacağız ve aldırmayacağız inşallah" dedi. Bu açıklama, İsrail'e karşı Türkiye'de büyüyen tepkinin bir ifadesi olarak değerlendiriliyor.

Ordu'da Fatsa Devlet Hastanesi'nde Rüşvet Skandalı, Kadın Doğum Uzmanı Tutuklandı! Ordu'da Fatsa Devlet Hastanesi'nde Rüşvet Skandalı, Kadın Doğum Uzmanı Tutuklandı!

TBMM Başkanı Kurtulmuş'un Ordu ziyareti sırasında bu önemli açıklamayı yapması, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı Türk halkının duyarlılığını yansıtan bir gelişme olarak öne çıkıyor. İsrail'e karşı alınan bu tür kararlar, uluslararası arenada da dikkatle izleniyor.