Malatya'da Kadın, Tartıştığı Eşi Tarafından Tüfekle Vurularak Hayatını Kaybetti

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde aile içi bir anlaşmazlık sonucu meydana gelen trajik bir olayda, bir kadın eşi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetti.

Malatya'daki 6,5 Aylık Bebek Olayı İnsanlık Ayıbıyla Yüzleşiyoruz Malatya'daki 6,5 Aylık Bebek Olayı İnsanlık Ayıbıyla Yüzleşiyoruz

Olay, İskender Mahallesi'nde bulunan bir apartmanda 12.10 sıralarında gerçekleşti. İddiaya göre, Valide Sultan Sokak'taki bir apartmanın zemin katında yaşayan A.N. ve eşi Aytan Nazin (51) arasında ailevi bir konu nedeniyle tartışma başladı. Tartışma kısa sürede şiddetlenirken, A.N. tüfekle eşi Aytan Nazin'e ateş etti. Kadın, karın bölgesinden vurularak kanlar içinde yere yığıldı.

Olayın hemen ardından, bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, olay yerine ulaştıklarında Aytan Nazin'e ilk müdahaleyi gerçekleştirdi ve acil bir şekilde Battalgazi Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Ancak maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen Aytan Nazin hayatını kaybetti.

Polis olay yerine geldiğinde A.N.'yi gözaltına aldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Suç aleti de ele geçirildi.

Bu üzücü olay, aile içi şiddetin ciddiyetini vurguluyor ve bu tür durumların önlenmesi ve farkındalığın artırılması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Kadın cinayetleri ve aile içi şiddetle mücadele için daha fazla çaba harcanmalı ve destek sağlanmalıdır. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER