Merakla beklenen haberlerle birlikte, Turgut Altınok'un hayatına ve kariyerine dair detaylar gün yüzüne çıkıyor. Avukatlık mesleğiyle tanınan Altınok'un siyasi geçmişi, Ülkü Ocakları'nda başlayarak Türk siyasetine damgasını vurdu. İşte, Turgut Altınok'un etkileyici biyografisi:

Fransa'da Sol İttifak Kazandı ve Başbakan Attal İstifa Verdi Fransa'da Sol İttifak Kazandı ve Başbakan Attal İstifa Verdi

Ankara'nın Çocuğu: Turgut Altınok'un Erken Yaşamı

1964 yılında Ankara'nın Balâ ilçesinde doğan Turgut Altınok, eğitim hayatına Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu'nda başladı ve ortaöğrenimini Keçiören Kalaba Lisesi'nde tamamladı. Yükseköğrenimini ise Uluslararası Hukuk alanında başarıyla noktaladı. Bu başarı, Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından kendisine verilen "Fahri Doktora" unvanı ile taçlandı.Turgut Altınok  (1)

Uluslararası Saygı: Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi'nde Profesörlük

Altınok, Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine sağladığı katkılarla sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da saygı kazandı. Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi'nde ders verme yetkisi ve "Profesör" unvanıyla ödüllendirilen ender isimlerden biri oldu.

Siyasi Arenada Yükseliş: Keçiören Belediye Başkanlığı ve Daha Fazlası

1994 yılında, sadece 30 yaşında iken, Turgut Altınok, avukatlık kariyerinin yanı sıra siyasi arenada da önemli bir yükselişe imza attı. Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığı görevinden başlayarak Ankara İl Başkanlığı, Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği ve MHP Genel Sekreter Yardımcılığı gibi kilit pozisyonlarda bulundu.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde, Keçiören'in kaderini değiştirmeye talip olarak MHP'den Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Ardından Fazilet Partisi ve AK Parti çatısı altında aynı göreve üst üste iki kez daha layık görüldü. 2014 yerel seçimlerinde ise Büyük Birlik Partisi'nden Keçiören Belediye Başkan adayı oldu.

Editör: Kader GÜL