WhatsApp, yeni görüntülü arama özelliklerini duyurdu. Meta'nın sahibi olduğu platform, Zoom, FaceTime ve Google Meet gibi platformlara daha iyi rakip olabilmek adına yeni sesli ekran paylaşma özelliği, daha yüksek katılımcı sayısı ve hoparlör vurgulama özelliklerini tanıttı.

Yeni Ekran Paylaşımı Özelliği

WhatsApp ayrıca, görüntülü görüşmelerdeki katılımcı sayısı limitini 32 kişiye çıkardığını duyurdu. Önceden en fazla 8 kişiyle görüşme yapılabiliyordu. Diğer bir yeni özellik olan hoparlör vurgulama ile, artık konuşan kişi katılımcılar listesinde ilk sırada görünüyor ve resmi vurgulanıyor. Dolayısıyla kimin konuştuğu kolaylıkla tespit edilebiliyor.

Daha Kaliteli Aramalar İçin MLow Codec Bileşeni

WhatsApp ayrıca daha kaliteli aramalar için yakın zamanda MLow codec bileşenine geçiş yaptığını vurguladı. Yeni kodek, gürültü ve yankı giderme özelliğiyle gürültülü ortamlarda daha iyi ses kalitesi sunmanın yanında, daha hızlı bağlantıya sahip kullanıcıların görüşmelerinin daha yüksek çözünürlükte gerçekleşmesini sağlıyor. WhatsApp, güncellemenin önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını söyledi.

E-Ticarette Blog Yazarlığı ve SEO Uygulamaları E-Ticarette Blog Yazarlığı ve SEO Uygulamaları

WhatsApp'ın yeni görüntülü arama özellikleri, video görüşmelerini daha interaktif ve verimli hale getirirken, platformu diğer büyük görüntülü arama uygulamalarıyla rekabet edebilir kılacak nitelikte. Bu yeni özellikler, WhatsApp kullanıcılarının iletişim deneyimini daha da zenginleştirecek gibi görünüyor.

Editör: Kader GÜL