Xiaomi 14 Ultra'nın uzun süreli kullanım testini SDN Kurucusu Hakkı Alkan gerçekleştirdi. Bu amiral gemisi Android telefonunun özellikleri ve performansı, deneyimlerle birlikte incelendi.

Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Yeni Gözaltı: Komiser G.K. Yakalandı Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Yeni Gözaltı: Komiser G.K. Yakalandı

Xiaomi 14 Ultra'nın Tasarımı

Ergonomik olarak gelişmiş tasarımı, sağlamlığı korurken hafif bir kılıf sunuyor. Estetikten ziyade pratik detaylara verdiği önem, standart bir koruyucu kılıf ile endişesiz bir deneyim sunuyor.

Performans ve İşlemci

Xiaomi 14 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirilmiş ve gelişmiş bir soğutma sistemi ile destekleniyor. Bu, ağır multitasking ve yüksek çözünürlüklü oyunlarda bile yüksek performansı garanti ediyor.

Kamera Performansı

Leica işbirliği ile Xiaomi 14 Ultra'nın fotoğraf kalitesi yükseltilmiş ve dört kameralı sistemi çeşitli aydınlatma koşullarında çok yönlülük sağlıyor. Özellikle 50 MP ana kamera, net detayları ve doğal renkleri yakalama yeteneğiyle öne çıkıyor.

Bağlantı ve Pil Ömrü

Wi-Fi 7 ve Thunderbolt 4 desteği ile Xiaomi 14 Ultra, hem kablosuz hem de kablolu modlarda mükemmel veri aktarım hızları sunuyor. 5000 mAh pil ve 90W turbo şarj kombinasyonu, geniş pil ömrü ve hızlı şarj süresi sağlayarak günlük kullanımda bile en talepkar kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Xiaomi 14 Ultra, amiral gemisi akıllı telefonlar arasında rekabetçi bir pazarda öne çıkıyor. Yenilikçi tasarımı, güçlü performansı ve etkileyici fotoğrafçılık özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu uzun kullanım testi, Xiaomi 14 Ultra'nın günlük kullanımda performansının nasıl olduğunu gösteriyor.