İstanbul'un Barajlarındaki Doluluk Oranı Yüzde 70'in Altına Düştü İstanbul'un Barajlarındaki Doluluk Oranı Yüzde 70'in Altına Düştü

Esenyurt'ta 100. yıl kutlamaları kapsamında Devlet Halk Dansları Topluluğu, 'Zafere Doğru Cumhuriyet Doğuyor' adlı gösterisiyle büyük bir coşku ve unutulmaz anlar yaşattı. Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları, renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kutlamaların son gününde Devlet Halk Dansları Topluluğu, 'Zafere Doğru Cumhuriyet Doğuyor' adlı dans gösterisiyle sahne aldı. Cumhuriyetin doğuşunu destansı bir şekilde anlatan dans gösterisi, Esenyurtlu vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Esenkent Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşen gösteriye katılım oldukça yoğundu.

Devlet Halk Dansları Topluluğu Sahne Amiri Burak Satır, "Milli mücadele ile başlayan bir tiyatro eserimiz var. Orada Atatürk'le beraber silah arkadaşlarının yapmış olduğu mücadeleyi yansıtacağız. Amacımız bu gün burada Cumhuriyet kurulurken geçilen yolları anlatmak olacak. Bizleri davet eden Esenyurt Belediyesi'ne teşekkür ederim" dedi. Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Halis Şimşek ise, Devlet Halk Dansları Topluluğu'na çiçek takdim ederek, "Bu tiyatral gösteride gördüklerimiz çok çetin savaşların tarihidir. Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu, Cumhuriyetin doğuşuna giden süreci bizlere çok güzel bir şekilde aktardıkları için Esenyurt halkı adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Esenyurt'ta gerçekleşen Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları, coşku ve birlik duygusu içinde kutlanmaya devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER