Tarih boyunca çok önemli bir geçit olan Zigana Dağının yamacında yer alan ve “Zigana’nın Nazar Boncuğu" olarak nitelendirilen tabiat harikası Limni Gölü Tabiat Parkı Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

Etrafını sarmalayan çam ormanları arasında, düşük nem oranı, temiz havası, eşsiz doğası ve manzarasıyla yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve hem Gümüşhane hem de Trabzon'dan yaklaşık 45 dakikada ulaşımın sağlanabildiği Limni Gölü Tabiat Parkı Doğu Karadeniz bölgesinin önemli turizm duraklarından birisi olarak biliniyor.Limni Gölü (1)

“Huzur veren mekan” ve “Zigana'nın nazar boncuğu” olarak anılıyor

Denizden 2 bin 24 metre yükseklikte çam ormanları arasında temiz havası, eşsiz doğasıyla “Huzur veren mekan” olarak ve “Zigana'nın nazar boncuğu” nitelendirilen Limni Gölü Tabiat Parkı tesis işletmecisi Murat Eroğlu bayram tatili boyunca 10 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladıklarını söyleyerek, ziyaretçilerini doğal güzellik, bol oksijenli hava ve işlenmemiş yerli kuzu etinin tadına bakmak için Limni Gölü’ne davet etti.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisinden oldukça memnun olduklarını söyleyen Limni Gölü Tabiat Parkı tesis işletmecisi Murat Eroğlu, “Kurban Bayramı tatili vesilesiyle Limni Gölü büyük bir ilgi gördü. Burası yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bölgemizin en doğal güzelliklerinden birisi. Daha çok ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. Limni Gölü’nün doğal güzelliği, bol oksijenli havası, işlenmemiş yerli kuzu etinden yemeleri için ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Burası insanların kafa dinleyip huzur bulduğu bir yer. Bayram süresince Limni Gölü’nü 10 binin üzerinde misafir ziyaret etti” diye konuştu.

"Doğası harika"

Side Antik Kenti'nin Gizemli Tarihi ve Eşsiz Mimari Özellikleri Side Antik Kenti'nin Gizemli Tarihi ve Eşsiz Mimari Özellikleri

Doğa ve manzarayı çok beğendiğini söyleyen Ali Süleyman Yavuz, “Limni Gölü ile ilgili İstanbul’da çok bahsettiler, haberlerden de izlemiştik ve 'Biz de bir ziyaret edelim' dedik. Umduğumuzu bulduk, çok temiz bir doğa, manzara çok güzel. Gümüşhane’mizi çok güzel temsil ediyor, kurumlarımızın buradaki çalışmaları çok güzel memnun olduk” dedi. Limni Gölü’nü ziyaret etmek için İstanbul’dan gelen Feza Özkaya, “İstanbul’dan geliyorum, memleketime geldim yıllar sonra. Limni Gölü’nü daha önce çok duymamıştım ama buraya gelip görünce hayran kaldım. Doğası çok harika, çok mutlu oldum. Bugün burada yeşile doydum diyebilirim” dedi.  güncelleştir


Görünen o ki, haber metninde "Zigana'nın Nazar Boncuğu" olarak nitelendirilen Limni Gölü Tabiat Parkı'nın Kurban Bayramı tatili sırasında büyük bir ziyaretçi akınına uğradığı belirtiliyor. Zigana Dağı'nın yamacında yer alan bu doğal güzellik, çam ormanları ve temiz havasıyla biliniyor. Hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken bu park, yaz aylarında önemli bir turizm duraklarından biri olarak öne çıkıyor.

Tesis işletmecisi Murat Eroğlu'na göre, bayram tatili boyunca Limni Gölü, 10.000'den fazla ziyaretçiyi ağırlamış. Ziyaretçiler, burada doğanın güzelliklerinin ve temiz havanın tadını çıkarıyor. Ayrıca, işlenmemiş yerli kuzu etinin lezzetini de deneyebiliyorlar. Limni Gölü, ziyaretçiler için kafa dinleme ve huzur bulma mekanı olarak da biliniyor.

Ziyaretçiler, Limni Gölü'nün doğal güzelliğini ve etkileyici manzarasını çok beğeniyorlar. Turistlerden biri olan Ali Süleyman Yavuz, buranın Gümüşhane'yi güzel bir şekilde temsil ettiğini ve memnun kaldığını söylüyor. Feza Özkaya da Limni Gölü'nü ziyaret etmek için İstanbul'dan gelmiş ve burada doğanın harikasına hayran kaldığını ifade ediyor.

Limni Gölü'nün bu kadar ilgi görmesi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin dikkatini çekmesi, bölgenin turizm potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Editör: Kader GÜL