Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) tarafından düzenlenen Zonguldak Tanıtım Günleri'nde aktif bir rol üstlendi. İstanbul Atatürk Havalimanı Fuar Alanı'nda düzenlenen etkinlik, ZBEÜ'nün standının açılışıyla başladı. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu ile protokol üyeleri, ZBEÜ'nün standını ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer'den bilgi aldı.

ZBEÜ'nün standında, Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından üretilen Devrek Bastonu ve Çalgı Yapımı Atölyesinde üretilen enstrümanlar sergilendi. Stand, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. İstanbul Valisi Davut Gül de fuarı ziyaret ederek ZBEÜ standında bilgiler aldı.

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ziyaretçilere üniversitenin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Özellikle Devrek Bastonu ve enstrüman üretimi konularında yapılan çalışmaların tanıtımı, ZBEÜ'nün katılımcılardan olumlu geri dönüşler almasını sağladı.

Madencinin Ölümüyle Sonuçlanan Cinayet Davasında Sanıklar Mahkemede Madencinin Ölümüyle Sonuçlanan Cinayet Davasında Sanıklar Mahkemede

Zonguldak Tanıtım Günleri, 12 Kasım tarihine kadar devam edecek. Bu etkinlik, ZBEÜ'nün şehir dışında da bilinirliğini artırmak ve çalışmalarını geniş kitlelere tanıtmak adına önemli bir platform sağlıyor.

Editör: Seniha BESLER