Emine Erdoğan, Taşkent'te düzenlenen "Çocuklar ve Gençler İş Başında - Orta Asya'da İklim Değişikliği" forumuna katıldı. İsrail'in saldırılarından etkilenen çocuklara dikkat çekerek, uluslararası hukuku çiğneyen saldırılarda hayatını kaybeden çocuk sayısının endişe verici olduğunu ifade etti. İklim değişikliğinin çocuklar üzerindeki etkilerine vurgu yaparak, "Sıfır Atık Projesi"ne destek çağrısında bulundu.

Erdoğan, çocukların geleceği için çevre bilinci ve sorumluluğun önemine dikkat çekti. "Sıfır Atık Projesi"nin başarılarına değinerek, çocukların bu projede aktif rol almasının önemini vurguladı. Ayrıca, müfredata eklenen Çevre ve İklim Değişikliği dersleriyle çocukları doğaya duyarlı yetiştirmek için çalıştıklarını belirtti.

İsrail'in çocuklara yönelik saldırılarını eleştirerek, uluslararası toplumu bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. İnsanlık suçu olarak nitelendirdiği saldırılarda, İsrail'in vicdanını kaybettiğini belirtti.

Forum, çocuk hakları ve iklim değişikliği konularında uluslararası işbirliğini teşvik etti. Emine Erdoğan'ın yanı sıra diğer ülkelerin liderlerinin eşleri de çocukların geleceği için ortak çabaların artırılması gerektiğine vurgu yaptılar.

e-Vize nedir? e-Vize Nasıl Alınır? e-Vize Başvuru Süreci, e-Vize Hakkında Bilgiler e-Vize nedir? e-Vize Nasıl Alınır? e-Vize Başvuru Süreci, e-Vize Hakkında Bilgiler

Emine Erdoğan'ın konuşması, çocuk hakları, iklim değişikliği ve çevre bilinci konularında farkındalığı artırmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi. Forum, çocukların ve gençlerin geleceği için küresel düzeyde daha fazla işbirliği ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine katkı sağladı.